Reklama

Żółto-czarni nie zagrają w poniedziałek!

Opublikowano:
Autor:

Żółto-czarni nie zagrają w poniedziałek! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Niestety to już kolejna nie najlepsza wiadomość, jaka płynie do nas ze świata siatkówki. W związku z obecnością koronawirusa u jednego z siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, poniedziałkowy mecz PGE Skry z zespołem ze stolicy Warmii, który miał zostać rozegrany w bełchatowskiej hali "Energia", nie odbędzie się w pierwotnie wyznaczonym terminie.

Jak poinformował Indykpol AZS, pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV 2 otrzymał jeden z graczy, co oznacza, że cała drużyna poniedziałkowego rywala PGE Skry poddaje się kwarantannie zgodnie z zaleceniami Inspekcji Sanitarnej.Z tego też powodu olsztyński klub poprosił Polską Ligę Siatkówki, organizatora zmagań o siatkarskie mistrzostwo kraju, o przełożenie dwóch najbliższych spotkań, w tym właśnie poniedziałkowego spotkania z PGE Skrą w Bełchatowie.

"Piłka Siatkowa AZS UWM SA informuje, o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV 2 u Wojciecha Żalińskiego. W związku z tym, cała drużyna Indykpolu AZS Olsztyn poddaje się kwarantannie.

W związku z zasygnalizowaniem przez Wojtka Żalińskiego w piątek, 16 października, podwyższonej temperatury, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn tego samego dnia został przebadany na obecność wirusa SARS-CoV 2. Niestety, wynik testu otrzymany w sobotnie popołudnie był pozytywny. W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że zawodnik wyraził zgodę na podanie do publicznej wiadomości swoich danych osobowych.

Trening zespołu zostały zawieszone, a drużyna poddaje się kwarantannie. W oczekiwaniu na dalsze wytyczne, Klub pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki.

Klub poprosił także PLS, o przełożenie dwóch najbliższych spotkań: z PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem (zaplanowane odpowiednio na 19 i 25 października). O nowym terminie rozegrania obu meczów, a także powrocie do treningów, Klub będzie informować na bieżąco.

Klub zwraca się także prośbą do wszystkich, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z Wojtkiem Żalińskim, o szczególne obserwowanie swojego stanu zdrowia. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów, prosimy o niezwłoczny kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu" – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym Indykpolu AZS Olsztyn.

Nowy termin nie jest jeszcze znany, a o jego ustaleniu poinformujemy niezwłocznie. Dobra informacja jest taka, że cały zespół PGE Skry nadal jest zdrowy i trenuje w komplecie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podopieczni Michała Mieszka Gogola kolejny mecz o ligowe punkty zagrają w sobotę 24 października w Katowicach, gdzie ich rywalem będzie miejscowym GKS.

Niestety sytuacja epidemiczna w naszym kraju jest coraz trudniejsza, co mocno odbija się również na zmaganiach sportowców, więc niczego nie można być pewnym. Wystarczy przypomnieć, że z siedmiu zaplanowanych pojedynków 8. kolejki "Ligi Mistrzów Świata" uda się rozegrać jeden, ten jutrzejszy pomiędzy VERVĄ Warszawa a GIEKSĄ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE