Zawodniczki z naszego miasta zdobyły złoto. Trzykrotnie stanęły na podium Mistrzostw Polski [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
11
zdjęć

Sport „Czempionki” z naszego miasta już wielokrotnie pokazały, co potrafią, zdobywając medale na wielkich sportowych imprezach. Tym razem dziewczyny trenujące w bełchatowskim klubie przeszły same siebie i dwa razy stanęły na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski.

Zawodniczki klubu UKS Czempion Bełchatów świetnie zaprezentowały się podczas Mistrzostw Polski w sztafetach, które odbyły się w zeszły weekend (13-14 maja). Bełchatowianki podczas imprezy w Słupsku wystartowały trzykrotnie i zdobyły aż dwa złote medale.

Pierwszy raz dziewczyny najlepsze okazały się w sztafecie szwedzkiej w kategorii U-18 (junior młodszy). Po zaciętej rywalizacji drużyna w składzie Ania Olczyk, Gosia Domagała, Amelka Zochniak, Lenka Pajęcka, pokonała reprezentacje ośmiu województw zdobywając złoty medal i tytuł mistrzowski.

Kolejne złoto na swoim koncie „czempionki” w składzie: Marysia Kołodziejczuk, Roksana Załęczna, Amelka Zochniak, Lenka Pajęcka,  zdobyły rywalizując w gronie starszych konkurentek w kategorii U-20 (junior).

Również trzeci start bełchatowianek na mistrzostwach zakończył się na podium. Sztafeta składająca się z Gosi Domagały, Marysi Kołodziejczuk, Roksany Załęcznej i Ani Olczyk w kategorii OPEN zajęła trzecie miejsce przegrywając ze studentkami z Sopotu i Gdańska.

Zawodniczkom, a także trenerowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.