Zapaśnicze sukcesy na 40-lecie GKSu

Sport W minioną sobotę, 25 listopada odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie młodzików i kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Bełchatowscy zapaśnicy popisali się nie lada formą i na 40-lecie GKSu Bełchatów zdobyli puchar i pierwsze w punktacji drużynowej.

W turnieju, którego areną była Szkoła Podstawowa nr 12 walczyli najlepsi zawodnicy z całego województwa łódzkiego.

- Moi podopieczni wyprzedzili takie potęgi jak: AKS Piotrków Trybunalski i PTC Pabianice. Do turnieju zgłosiłem trzynastu zawodników i wszyscy zdobyli medale, to najlepsze świadectwo o wysokim, sportowym poziomie zawodników GKS Bełchatów – komentuje, nie ukrywając dumy ze swoich podopiecznych Janusz Włastowski

Złote medale wywalczyli: Igor Jasiński (kat. do 66 kg), Norbert Kubik (kat. 73 kg), Dominik Proszak (kat. 100kg). Srebrne krążki zdobyli:Tomasz Starczyk (kat. 59kg), Wiktor Majda (kat. 73kg), Piotr Drygowski (kat. 100kg). Najwięcej, bo aż siedem medali to brązy, powędrowały do: Aleksandera Kaniowskiego, Krystiana Michalskiego, Krystiana Mizerackiego, Kamila Majdy, Jakuba Rzepeckiego, Macieja Łakomego, Piotra Klimczyka.