Wygrana w ostatnim sprawdzianie

Wygrana w ostatnim sprawdzianie - Zdjęcie główne

Sport W środę o godzinie 18:00 piłkarze PGE GKS-u rozpoczęli ostatni mecz towarzyski przed oficjalnym startem sezonu 2017/18. Rywalem była trzecioligowa Skra Częstochowa, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Pierwsze czterdzieści pięć minut nie rozstrzygnęło o losach meczu. Padł remis 1:1, a bramkę dla „Brunatnych” zdobył Bartłomiej Bartosiak, z którym klub przedłużył niedawno umowę. Po przerwie na listę strzelców wpisali się jeszcze Mikołaj Bociek i Przemysław Zdybowicz. Cieszy to, że wszyscy są wychowankami górniczego klubu.

Było to już czwarty sparing biało-zielono-czarnych w letnim okresie przygotowawczym. We wcześniejszych podopieczni Mariusza Pawlaka zanotowali trzy remisy. Zaczęło się od 0:0 z pierwszoligowym Zniczem Pruszków. Następnie mieliśmy 1:1 z trzecioligowym KKS-em Kalisz i 3:3 z beniaminkiem II ligi, Łódzkim Klubem Sportowym.

Teraz przed „Brunatnymi” wyjazdowy mecz w rundzie wstępnej Pucharu Polski (niedziela, godz. 17:00) z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała. Podczas trzech dni poprzedzających to starcie zawodnicy będą trenowali raz dziennie. Zajęcia mają rozpoczynać się o godzinie 11 za halą widowiskowo-sportową.

Po sobotnim obiedzie piłkarze udadzą się w drogę Bielska-Białej. W razie awansu do I rundy krajowego pucharu, tydzień później, tym razem już u siebie, PGE GKS zmierzy się z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki.

Następnie przyjdzie czas na zmagania o ligowe punkty. W pierwszej kolejce II ligi podopiecznych Mariusza Pawlaka czeka wyjazd na mecz z Błękitnymi Stargard. Inauguracja na stadionie przy ul. Sportowej w Bełchatowie odbędzie się w weekend 5-6 sierpnia, a przeciwnikiem „Brunatnych” będzie Garbarnia Kraków.

PGE GKS Bełchatów vs Skra Częstochowa 3:2 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak, Mikołaj Bociek, Przemysław Zdybowicz

Skład wyjściowy: Leszczyński, Szubertowski, Pietroń, Klepczyński, Grolik, Janasik, Chwastek, Chwałowski, Thiakane, Bartosiak, Giel