Reklama

Reklama

"Triathlon Energy"

Opublikowano: śr, 19 lip 2017 08:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport To wydarzenie jest jednym z najważniejszych w bełchatowskim, sportowym kalendarzu w tym roku, mowa o "Thriatlon Energy". Organizatorzy zapraszają do aktywnego uczestnictwa - zarówno w roli wolontariuszy jaki i zawodników. Jak jednak zaznaczają zapisy już zakończono, w biurze zawodów będzie dostępna niewielka, ograniczona liczba pakietów startowych.

Reklama

Choć Thriatlon Energy organizuje wszystkie trzy konkurencje w skróconej wersji, to sportowe wyzwanie jest naprawdę olbrzymie. Wystarczy zaznaczyć, że klasyczny thriatlon Ironman organizowany jest na dystansach: 3,86 km pływanie, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu. W Bełchatowie do wyboru będą trzy dystanse: 1/8, 1/4 i 1/2 długości Ironmana.

Krótsze dystanse to jedyna różnica charakteryzująca bełchatowski thriatlon, pozostałe jego elementy zgodne są z pierwowzorem. Tak więc zawodnicy rozpoczną współzawodnictwo w wodzie, a konkretnie w zbiorniku „Słok”, na godzinę 8.45 zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy, pierwsi zawodnicy wskoczą do wody kwadrans później. Po pierwszej konkurencji przyjdzie czas na rower. Cykliści, będą mogli poznać piękny krajobraz okolic Bełchatowa jadąc z ośrodka do naszego miasta, to właśnie w centrum rozpocznie się ostatni etap Triathlon Energy - bieg. Trasa biegowa poprowadzona jest po centrum Bełchatowa, po drogach asfaltowych oraz po ścieżkach parkowych.

O zwycięstwie zadecyduje łączny czas pokonania trzech dyscyplin. Stopery ruszą od momentu rozpoczęcia konkurencji pływackiej, a zatrzymane zostaną po dotarciu do mety. Czas na przebranie się również będzie wliczony.

Organizatorzy zapraszają również kibiców, którzy z całą pewnością dadzą zawodnikom mnóstwo energii i zagrzeją do rywalizacji. Również przekonują do wzięcia udziału w imprezie, jako wolontariusz. Nic nie sprawia takiej przyjemności, jak możliwość pomocy i zabawy jednocześnie.

Informujemy o godzinach otwarcia biura zawodów (hala „Energia”, ul. Dąbrowskiego 11), będzie ono pracować w:

 • sobotę, 22 lipca od 15:00 do 20:30

 • niedzielę, 23 lipca od 7:00 do 9:00

 • Odprawa techniczna dla zawodników wszystkich dystansów odbędzie się w sobotę 22 lipca o godzinie 19:30 na hali „Energia”. Oficjalne otwarcie Triathlon Energy Bełchatów o 8:45, później zawody odbędą się według poniższego harmonogramu:


  9:00 START - dystans 1/2 IM, sztafeta 1/2 IM

  11:00 START - dystans 1/4 IM, sztafeta 1/4 IM

  12:00 START - dystans 1/8 IM


  15:00 dekoracja - dystans 1/8 IM (okolice mety)

  15:30 dekoracja - dystans 1/4 IM (okolice mety)

  16:00 dekoracja - dystans 1/2 IM (okolice mety)


  W związku z „Triathlon Energy” wystąpią duże utrudnienia w ruchu drogowym, o czym informujemy TUTAJ

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.