Reklama

To jest już koniec - po tej porażce reprezentanci Gminy Bełchatów wycofują się rozgrywek

Opublikowano:
Autor:

To jest już koniec - po tej porażce reprezentanci Gminy Bełchatów wycofują się rozgrywek - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport To jest już koniec! Zjednoczeni Gmina Bełchatów wycofali zespół seniorów ze zmagań na piątym szczeblu rozgrywkowym. Odpowiednie pismo zostało wysłane do Łódzkiego Związku Piłki Nożnej (ŁZPN) we wtorek.

Zjednoczeni byli najsłabszym zespołem grupy łódzkiej IV ligi. W dziewiętnastu meczach jego zawodnicy nie zdobyli nawet jednego punktu. Przegrywali wszystko jak leci, na ogół bardzo wysoko, co znajduje odzwierciedlenie w bilansie bramek: cztery strzelone i aż sto czterdzieści cztery stracone.

Głośno o drużynie zrobiło się po inauguracji rundy wiosennej, kiedy to przegrali w wyjazdowym meczu z KS Kutno w stosunku 0:30. Była to najwyższa wygrana w historii kutnian. O tym spotkaniu pisaliśmy więcej w artykule TUTAJ

Po tym laniu Zjednoczeni Gmina Bełchatów nie pojechali na mecz z Wartą Działoszyn (7 kwietnia) i zaległy pojedynek z Unią Skierniewice (11 kwietnia), za co zostali ukarani walkowerami.

Zespołu nie udałoby się zebrać najprawdopodobniej także na najbliższe starcie ze Stalą Niewiadów, co skutkowałoby automatycznym wykluczeniem z rozgrywek IV ligi. W związku z tym zarząd klubu postanowił sam wycofać drużynę.

Skutkować to będzie weryfikacją wszystkich meczów z udziałem Zjednoczonych. Rywale otrzymają po prostu walkowery. Rezygnacja oznacza też degradację o dwie klasy rozgrywkowe, więc sezon 2018/19 mogą zacząć od A klasy, o ile w ogóle zdecydują się na występy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE