Świetna forma bełchatowskich zapaśników

Sport W minioną sobotę, 21 października w Radomsku odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w zapasach w stylu grecko- rzymskim. Zawodnicy startujący w barwach Górniczego Klubu Sportowego wypadli na tej imprezie imponująco zdobywając aż dwanaście medali.

Do Radomska pojechało trzynastu wychowanków GKSu. Złoty medal zdobył Igor Jasiński, który pokonał swojego odwiecznego rywala Norberta Nowakowskiego z PTC Pabianice.

- Z tym zawodnikiem mój podopieczny przegrał w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski i kilka dni temu w Międzynarodowym Turnieju w Pabianicach, ale tym razem nie dał mu szans pokonując go w pierwszej rundzie na łopatki – mówi trener Janusz Włastowski

Następne złote medale dla GKS-u Bełchatów zdobyli: Dominik Proszak w kategorii do 100 kg, Norbert Kubik (kat.73 kg) i Tymoteusz Stemplewski (kat. 42 kg).

Ze srebrnym krążkiem z Radomska wyjechali: Krystian Michalski (kat.53 kg), Piotr Drygowski (kat.100 kg), Wiktor Majda (kat. 73 kg), Stasiak Dominik (kat. 47 kg) i Oliwier Matyja (kat.59 kg). Trzech zawodników - Piotr Klimczyk (kat.85 kg), Jakub Rzepecki (kat.73 kg), Miłosz Dobrzyński (kat. 39 kg) zdobyli brązowe medale.