Reklama

Środowy mecz PGE Skry z VERVĄ Warszawa przełożony!

Opublikowano:
Autor:

Środowy mecz PGE Skry z VERVĄ Warszawa przełożony! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W związku z wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w drużynie VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, zaplanowane na środę spotkanie 4. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów zostało przełożone – poinformowała w oficjalnym komunikacie prasowym Polska Liga Siatkówki.

Przypominamy, że spotkanie warszawian z bełchatowianami pierwotnie zaplanowano na środę 30 września (Hala Torwar w Warszawie, godzina 20:30). Jednak dziś, w niedzielę 27 września, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa poinformowała na swojej stronie internetowej, że po przeprowadzeniu testów na obecność koronawirusa w drużynie przed domowym meczem trzeciej kolejki "Ligi Mistrzów Świata" ze Stalą Nysa, sześć osób otrzymało niestety wyniki pozytywne.

"VERVA Warszawa ORLEN Paliwa informuje, iż w rezultacie przeprowadzonych 26 września testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 sześciu członków drużyny i sztabu szkoleniowego otrzymało wyniki pozytywne. Z uwagi na dobro osobiste siatkarzy i członków sztabu, nie podajemy do publicznej wiadomości ich danych osobowych. Cała drużyna oraz wszyscy pracownicy klubu poddali się samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia oraz kontakt z sanepidu.

Testy RT-PCR wśród drużyny i pracowników klubu przeprowadzone zostały po otrzymaniu pozytywnego wyniku u zawodnika, zgłaszającego gorsze samopoczucie i podwyższoną temperaturę. W niedzielę 27 września w godzinach przedpołudniowych klub otrzymał wyniki, które potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u sześciu członków drużyny i sztabu szkoleniowego (...)" – napisano w komunikacie stołecznego klubu.

W związku z powyższą sytuacją Polska Liga Siatkówki S.A., organizator rozgrywek o siatkarskie mistrzostwo Polski, przełożył dwa najbliższe mecze ligowe z udziałem stołecznej drużyny tj. niedzielny (27 września) ze Stalą Nysa oraz kolejnego, z PGE Skrą Bełchatów. Nowe terminy spotkań zostaną ustalone i podane do publicznej wiadomości w późniejszym czasie. Jednocześnie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa poinformowała, że wszystkie zakupione na te spotkania wejściówki zachowują swoją ważność.

Dla PGE Skry Bełchatów oznacza to tyle, że po dwóch kolejnych porażkach, 1:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie i Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, siatkarze żółto-czarnych będą mieli cały tydzień na spokojne treningi pod okiem Michała Mieszka Gogola, a efekt tej pracy poznamy w poniedziałek 5 października, kiedy to do Hali Energia zawita Stal Nysa, beniaminek PlusLigi 2020/2021.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE