Siatkarska Liga Mistrzów: PGE Skra żegna się z rozgrywkami

Autor: | Zdjęcie: CEV (materiały prasowe)

Siatkarska Liga Mistrzów: PGE Skra żegna się z rozgrywkami - Zdjęcie główne

foto CEV (materiały prasowe)

Sport Nie będzie polskiego półfinału rozgrywek Ligi Mistrzów CEV 2020/2021. Niestety PGE Skra nie poszła w ślady Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i nie sprawiła niespodzianki w ćwierćfinałowej rywalizacji z rosyjskim Zenitem Kazań. W chwili dodawania artykułu rewanżowy mecz 1/4 finału wciąż trwa, właśnie rozpoczyna się tie-break, ale bełchatowianie przegrali już dwa sety, więc nie mają żadnych szans na awans do kolejnej rundy. Aktualizacja: Ostatecznie PGE Skra Bełchatów przegrała również drugie spotkanie (2:3).

W pierwszym pojedynku ćwierćfinałów siatkarskiej Ligi Mistrzów zawodnicy bełchatowskiego klubu przegrali na własnym parkiecie 1:3. Aby awansować do 1/2 finału najważniejszego z europejskich pucharów pod egidą CEV potrzebowali w czwartek wygranej 3:0 lub 3:1 i zwycięstwa w złotym secie.

Rozpoczęło się obiecująco, bo to podopieczni Michała Mieszka Gogola, już z Taylorem Sanderem w składzie, wygrali 25:22. Jednak bardzo w tym pomogli gospodarze, którzy oddali żółto-czarnym aż dziesięć punktów po własnych błędach! Bełchatowianie grali praktycznie bezbłędnie i to była cała tajemnica tego małego sukcesu.

Zenit jest jednak zbyt klasowym zespołem, więc taki stan rzeczy nie mógł trwać wiecznie i nie trwał. Od początku drugiej partii zespół Bartosza Bednorza wskoczył na wyższe obroty i PGE Skra nie była już w stanie nawiązać walki. Porażki bełchatowian w setach numer dwa i trzy, kolejno 19:25 i 17:25, przekreśliły marzenia kibiców o polskim finale Ligi Mistrzów CEV 2020/2021.

W najlepszej czwórce Starego Kontynentu zobaczymy tylko jednego przedstawiciela PlusLigi i będzie nim Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która po wyeliminowaniu Cucine Lube Civitanovy, zmierzy się z pogromcami PGE Skry Bełchatów.