Reklama

Rozgrywki siatkarskiej PlusLigi zawieszone!

Opublikowano:
Autor:

Rozgrywki siatkarskiej PlusLigi zawieszone! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W związku z rozlewającą się po kraju epidemią tzw. koronawirusa władze Polskiej Ligi Siatkówki, która jest organizatorem rozgrywek o siatkarskie mistrzostwo Polski, zdecydowały o zawieszeniu zmagań w PlusLidze do odwołania.

Decyzja ta oznacza, że w pierwotnie zaplanowanym terminie nie odbędą się dwie ostatniej kolejki rundy zasadniczej „Ligi Mistrzów Świata”, w tym między innymi spotkania PGE Skry Bełchatów z Asseco Resovią Rzeszów (wyjazd) i Indykpolem AZS Olsztyn (dom). Poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie prasowym.

„Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca" – tłumaczy decyzję Paweł Zagumny, prezes PLS..

Wszystko wskazuje jednak na to, że do skutku dojdzie turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn, który zaplanowano na najbliższy weekend (14-15 marca) w katowickim „Spodku”. Impreza, w której miało uczestniczyć dziesięć tysięcy fanów każdego dnia, odbędzie się oczywiście przy pustych trybunach i z ograniczoną do minimum obsługą medialną.

Przypominamy, że w sobotnich półfinałach dojdzie do pojedynków Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Treflem Gdańsk (godzina 14:45) oraz PGE Skry Bełchatów z VERVĄ Warszawa (godzina 18:00). Cały turniej będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport.


AKTUALIZACJA (19:00): W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. zdecydowała się przełożyć termin rozgrywania turnieju finałowego Pucharu Polski w Piłce Siatkowej - poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Pełen Komunikat Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki o przerwie w rozgrywkach

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymuje do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, tj. PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligę.

Podobną decyzję podjęły zarządy Polskiej Ligi Koszykówki S.A. (Energa Basket Liga) oraz Superligi Sp. z o. o. (PGNiG Superliga).

Przerwa w rozgrywkach PlusLigi oraz Ligi Siatkówki Kobiet obowiązuje od dzisiaj, tj. 12 marca (z wyłączeniem KRISPOL 1. Ligi, która w sobotę 14 marca zakończy ostatnią kolejkę fazy zasadniczej i od 15 nastąpi przerwa w rozgrywkach).

– Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i , że trwają zaawansowane prace nad korektą systemu rozgrywek, tak by wymuszona przerwa nie skutkowała zakończeniem rywalizacji w naszych Rekreacji – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS. – Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca – dodaje.

Zarząd PLS jednocześnie dodajeligach. Dalszymi losami rozgrywek zajmie się jutro na posiedzeniu Rada Nadzorcza PLS.

Liczymy, że po poprawie sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, wszystkie ligi dokończą w skróconej formie rozgrywki i wyłonią mistrzów Polski oraz ekipę, która awansuje do PlusLigi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE