Remis w hicie kolejki!

Opublikowano:
Autor:

Remis w hicie kolejki! - Zdjęcie główne

Sport W najciekawszym spotkaniu 20. kolejki rozgrywek II ligi czwarty w tabeli PGE GKS zremisował na GIEKSA Arenie w Bełchatowie z drugim w stawce Radomiakiem Radom w stosunku 2:2.

Był to ostatni w tym roku pojedynek o ligowe punkty na stadionie przy Sportowej 3 i trzeba przyznać, że mecz ten mógł się podobać. Nie brakowało bowiem emocji i zwrotów akcji oraz po prostu niezłej, jak na drugoligowe warunki, piłki.

Trener Artur Derbin zdecydował się na dokonanie dwóch zmian w wyjściowym zestawieniu, jeśli porównać je do potyczki z Siarką w Tarnobrzegu. Za kontuzjowanego Mariusza Magierę do jedenastki wskoczył Marcin Grolik, a pauzującego za kartki Emile Thiakane zastąpił wracający po odcierpieniu podobnej kary Bartosz Biel.

„Brunatni” zaczęli w imponującym stylu, wychodząc na prowadzenie już w trzeciej minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Bartosiak, dla którego było to czwarte trafienie w rundzie jesiennej. Radość nie potrwała jednak długo, bo zaledwie osiem minut. Do wyrównania doprowadził Rafał Makowski. Do przerwy więcej bramek już nie zobaczyliśmy.

Jednak po niej znowu się działo. Po blisko kwadransie drugiej odsłony, gości na prowadzenie wyprowadził Leandro, wykorzystując jedenastkę. Biało-zielono-czarni dążyli do wyrównania i w końcu ta sztuka im się udała. Mniej więcej na dziesięć minut przed końcem regularnego czasu gry. Przepiękną bramkę nożycami zdobył Patryk Mularczyk. Był to jego siódmy gol dla bełchatowian.

Szkoda, że na pożegnanie z GIEKSA Areną w tym roku nie udało zdobyć się kompletu punktów i zniwelować straty do miejsc pozwalających myśleć o awansie do Fortuna I ligi, ale remis wydaje się być w pełni zasłużonym wynikiem zaciętego pojedynku.

Ostatnim meczem, jaki podopieczni Artura Derbina rozegrają w 2018 roku, będzie wyjazdowa potyczka ze Skrą Częstochowa (sobota 1 grudnia, godzina 13:00).

PGE GKS Bełchatów - Radomiak Radom 2:2 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak (3.), Patryk Mularczyk (79.) - Rafał Makowski (11.), Leandro (58. - karny)
Żółte kartki: Michalski - Jakubik, Karwot

PGE GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 5. Damian Michalski, 2. Mateusz Szymorek - 9. Hubert Tylec (61, 16. Mikołaj Grzelak), 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk, 30. Bartosz Biel - 7. Bartłomiej Bartosiak (75, 59. Przemysław Zdybowicz)
Radomiak Radom: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik (46, 46. Jakub Wawszczyk), 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 2. Michał Grudniewski - 9. Leândro (90, 17. Maciej Filipowicz), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot, 18. Rafał Makowski, 70. Bruno Luz (66, 77. Patryk Mikita) - 97. Dominik Sokół (84, 21. Michał Suchanek)