Remis GKS-u z zespołem Derbina

Remis GKS-u z zespołem Derbina - Zdjęcie główne

Sport W sobotnim spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek FORTUNA 1 ligi piłkarze GKS-u Bełchatów podzielili się punktami z GKS-em Tychy. Mecz zakończył się remisem 1:1, a na listę strzelców wpisali się Piotr Makuch oraz Łukasz Grzeszczyk, który wykorzystując rzut karny wyprowadził gości na prowadzenie już w dziesiątej minucie.

Trener Marcin Węglewski wraz ze swoimi współpracownikami zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu do przegranego 0:2 spotkania w Niecieczy. W pierwszym składzie za Dawida Flaszkę i Przemysława Zdybowicza pojawili się Patryk Makuch i Patryk Winsztal. Z kolei świetnie znany w Bełchatowie Artur Derbin, który po rozstaniu z "Brunatnymi" przed startem rundy wiosennej minionego sezonu objął właśnie tyszan, wystawił skład, w którym znalazło się miejsce dla byłych graczy biało-zielono-czarnych, czyli Krzysztofa Wołkowicza i Bartosza Biela.

Spotkanie zaczęło się po myśli przyjezdnych, którzy jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa objęli prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Nowaku, a jedenastkę na bramkę zamienił Grzeszczyk.Bełchatowianie starali się odrobić jednobramkową stratę, ale w pierwszej połowie niewiele z tego wynikało. Druga była już znacznie lepsza w ofensywie i przede wszystkim została zwieńczona upragnioną bramkę.

Na listę strzelców w 70. minucie pojedynku wpisał się Piotr Makuch, który wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Wrońskiego i głową skierował piłkę do bramki rywala. Kolejne bramki nie padły, a remis 1:1 można uznać za sprawiedliwy wynik, bo żadna drużyna nie zdominowała drugiej. Dla GKS-u Bełchatów to czwarty w tym sezonie zdobyty punkt, ale przypominamy, że "Brunatni" zostali ukarani jeszcze przed sezonem dwoma ujemnymi oczkami, więc na koncie mają póki co tylko dwa. To więcej od czterech innych pierwszoligowców, a spada tylko najsłabszy.

Szansa na powiększenie tego dorobku już w piątek 25 września, kiedy to bełchatowscy piłkarze zmierzą się z Odrą w Opolu. Powrót na GIEKSA Arenę 30 września na derbowy mecz z ŁKS-em.

GKS Bełchatów vs GKS Tychy 1:1 (0:1)
Gole: Patryk Makuch (70.) - Łukasz Grzeszczyk (10. - karny)
Żółte kartki: Gancarczyk, Makuch - Nowak.

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 4. Seweryn Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński (74, 7. Szymon Łapiński), 19. Waldemar Gancarczyk, 5. Michał Pawlik, 71. Patryk Makuch (86, 8. Damian Hilbrycht), 24. Bartłomiej Eizenchart - 9. Patryk Winsztal (74, 59. Przemysław Zdybowicz).
GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha - 20. Bartosz Szeliga, 6. Nemanja Nedić, 3. Łukasz Sołowiej, 11. Krzysztof Wołkowicz - 14. Bartosz Biel (82, 17. Sebastian Steblecki), 7. Jakub Piątek, 15. Jan Biegański (73, 4. Oskar Paprzycki), 8. Łukasz Grzeszczyk, 13. Łukasz Moneta (73, 77. Kacper Piątek) - 27. Damian Nowak (76, 9. Dawid Kasprzyk).