Porażka na własne życzenie

Porażka na własne życzenie - Zdjęcie główne

SportPomimo przegranej w meczu poprzedniej kolejki Artur Derbin zdecydował się zaufać ponownie tym samym piłkarzom, a ci byli blisko odniesienia zwycięstwa nad Stalą Stalowa Wola, w czym ostatecznie przeszkodziła im czerwona kartka Emile Thiakane.

W sobotnim spotkaniu 11. kolejki II ligi, rozegranym na GIEKSA Arenie, „Brunatni” podejmowali trzynastą w tabeli „Stalówkę”. Szansę na rehabilitację za porażkę 0:1 ze Zniczem Pruszków otrzymali ci sami zawodnicy.

Wyjściowa jedenastka prezentowała się więc tak: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek - Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka - Bartosz Biel, Patryk Mularczyk, Emile Thiakane - Bartłomiej Bartosiak (C).

W pierwszej połowie sobotniej potyczki kibice zgromadzeni na trybunach stadionu przy Sportowej 3 zobaczyli tylko jedną bramkę. Na listę strzelców, w 28. minucie meczu, wpisał się Bartosz Biel, który wykończył indywidualną akcję Emile Thiakane.

Niestety już kwadrans po przerwie Senegalczyk musiał opuścić boisko ze względu na kontrowersyjna czerwoną kartkę, którą zobaczył za faul na rywalu. Grający z przewagą jednego zawodnika goście dążyli do odwrócenia losów meczu, co ostatecznie udało im się po golach Adriana Dziubińskiego (72.) i Sebastiana Łętochy (90. +4).

To druga kolejna porażka biało-zielono-czarnych w rozgrywkach II ligi, przez co bełchatowianie do miejsca dającego awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy tracą obecnie pięć, a do lidera sześć punktów.

Za tydzień podopieczni Artura Derbina zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo (niedziela 30 września, godzina 15:00). Wcześniej, bo już w najbliższą środę na GIEKSA Arenę, w ramach zmagań w Pucharze Polski, przyjedzie pierwszoligowa Garbarnia Kraków.

GKS Bełchatów 1:2 Stal Stalowa Wola (1:0)
Bramki: Bartosz Biel 28 - Adrian Dziubiński 72, Sebastian Łętocha 90
Kartki: Biel, Thiakane (61. - czerwona) - Waszkiewicz, Trąbka, Stelmach.