Porażka Gieksy w Pruszkowie

Porażka Gieksy w Pruszkowie - Zdjęcie główne

Sport W meczu siódmej kolejki II ligi piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali na wyjeździe ze znajdującym się w strefie spadkowej Zniczem Pruszków.

W porównaniu do wygranego meczu z Rozwojem Katowice (2:0), Mariusz Pawlak zdecydował się na dwie roszady personalne. Za Michała Bierzało i Roberta Chwastka w jedenastce pojawili się Adrian Klepczyński i zakontraktowany w ostatnim dniu okienka transferowego Kamil Wojowski.

Te dwie zmiany pociągnęły za sobą trzy korekty w ustawieniu. Mikołaj Bociek zajął miejsce na prawej obronie, Patryk Janasik w środku pomocy, a Łukasz Pietroń został przesunięty wyżej, na prawe skrzydło.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy żadnego gola, choć obie drużyny stworzyły sobie ku temu okazje. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Patryk Janasik. W trzydziestej drugiej minucie futbolówka po uderzeniu pomocnika bełchatowian zatrzymała się na poprzeczce bramki gospodarzy.

Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać do sześćdziesiątej drugiej minuty, kiedy to na prowadzenie wyszli piłkarze Znicza. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Stryjewski, który trafił z dystansu niemal w samo okienko bramki strzeżonej przez Arkadiusza Moczadłę.

Pruszkowianie długo z jednobramkowej przewagi się jednak się nie cieszyli, bo już niespełna pięć minut później do wyrównania doprowadził Marcin Garuch, który jeszcze w pierwszej połowie zastąpił Mikołaja Boćka. Bramka padła po kontrze, jaką „Brunatni” wyprowadzili po rzucie rożnym rywala.

Na nieco ponad dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry po raz drugi na prowadzenie wyszedł Znicz. Tym razem do siatki trafił Kamil Włodyka. Biało-zielono-czarni nie byli już w stanie odrobić tej straty i zanotowali trzecią ligową porażkę w bieżącym sezonie.

Znicz Pruszków – PGE GKS Bełchatów 2:1 (0:0)
Bramki: Stryjewski (62), Włodyka (78) – Garuch (66)
Kartki: Budek, Włodyka – Bociek, Kendzia, Thiakane

Znicz Pruszków: Olczak – Tarnowski, Budek, Klepczarek, Michalak – Stryjewski (77. Sobków), Machalski (70. Czarnowski), Dybiec, Smoliński, Włodyka – Kubicki (85. Włodarczyk)
PGE GKS Bełchatów: Moczadło – Bociek (28. Garuch), Kendzia, Klepczyński, Wojowski (88. Ryszka) – Pietroń (67. Chwastek), Rachwał, Flaszka, Janasik, Bartosiak – Giel (54. Thiakane)