Pogrom na GIEKSA Arenie!

Pogrom na GIEKSA Arenie! - Zdjęcie główne

Sport W sobotnim spotkaniu na GIEKSA Arenie, rozgrywanym w ramach czwartej kolejki rozgrywek II ligi, piłkarze „Brunatnych” pokonali Skrę Częstochowa (3:0), odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w sezonie 2018/19.

Artur Derbin w wyjściowym składzie na pojedynek z beniaminkiem zdecydował się tylko na jedną zmianę w porównaniu do spotkania sprzed tygodnia z Radomiakiem Radom (1:1). W miejsce Macieja Stolarczyka do jedenastki wskoczył Bartosz Biela.

Choć to przyjezdni lepiej weszli w mecz, stwarzając sobie w niespełna pól godziny dwie dobre okazje, to na przerwę z prowadzeniem schodzili bełchatowianie, do których należał ostatni kwadrans. Wynik spotkania otworzył w 37. minucie Damian Michalski, który wykończył precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Na 2:0 podwyższył Emile Thiakane, który będąc na prawym skrzydle złamał do środka i pięknym uderzeniem niemal w samo okienko nie dał szans golkiperowi przyjezdnych.

„Brunatni” nie zadowolili się dwubramkowym prowadzeniem i już na początku drugiej odsłony dorzucili jeszcze jedno trafienie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Patryk Mularczyk po asyście Bartłomieja Bartosiaka. Była to ostatnia bramka, jaką tego wieczora zobaczyli kibice zgromadzenie na bełchatowskim stadionie.

Tym samym podopieczni Artura Derbina po czterech seriach gier pozostają niepokonani (dwie wygrane i dwa remisy). Kolejny test już w piątek 17 sierpnia, kiedy to biało-zielono-czarni zmierzą się z Ruchem w Chorzowie. Na GIEKSA Arenę bełchatowianie wrócą dziewięć dni później, w niedzielę 26 sierpnia (godzina 18:00), kiedy to podejmą Olimpię Grudziądz. W międzyczasie, w środę 22 sierpnia, zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, który podobnie jak „Niebiescy” jest świeżym spadkowiczem z I ligi.

PGE GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 3:0 (2:0)
Bramki: Michalski (37.), Thiakane (40.), Mularczyk (51.)
Kartki: Czajowski - Jurek, Olejnik, Kowalczyk