PlusLiga: PGE GiEK Skra triumfuje w Katowicach

Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK Skra Bełchatów via @_SkraBelchatow_ on X.com

PlusLiga: PGE GiEK Skra triumfuje w Katowicach - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK Skra Bełchatów via @_SkraBelchatow_ on X.com

Sport W drugim sobotnim meczu 11. kolejki PlusLigi 2023/2024 siatkarze PGE GiEK Skry Bełchatów rywalizowali na wyjeździe z GKS-em Katowice. Na obecnym etapie sezonu trudno o słabszego przeciwnika. Czy podopieczni Andrei Gardiniego wykorzystali szansę na rehabilitację za porażkę z suwalczanami na własnym parkiecie?

Rywalizacja Żółto-Czarnych z katowiczanami była starciem czternastej drużyny w tabeli (3 zwycięstwa – 6 porażek, 7 punktów) z piętnastą (1-9, 3). Analitycy firm bukmacherskich, ale też eksperci i komentatorzy, nie mieli jednak żadnych wątpliwości, że zdecydowanym faworytem pojedynku sąsiadów w tabeli są właśnie bełchatowianie. Tym razem podopieczni Andrei Gardiniego z przypisanej im roli wywiązali się wzorowo.

Pierwszego seta z wysokiego „C” rozpoczęli co prawda gospodarze (8:3), ale niezrażeni takim obrotem spraw siatkarze PGE GiEK Skry szybko wrócili do gry. Praktycznie całą stratę udało się odrobić w ustawieniu z Mateuszem Porębą na zagrywce (8:7). Z akcji na akcję gra Łomacza i spółki wyglądała lepiej, a przyciśnięty trudną zagrywką i stłamszony solidnym blokiem GKS gasł w oczach. Ostatecznie premierowa odsłona została wygrana przez zespół z Bełchatowa różnicą czterech oczek.

W drugiej części meczu zacięta walka trwała mniej więcej do połowy seta. Ponownie kluczowe dla losów seta okazało się ustawienie z Porębą w polu serwisowym. Bełchatowianie odskoczyli na cztery punkty (14:18). Kiedy na zagrywkę powędrował Łomacz dorzucili trzy kolejne (16:23) i było jasne, że za chwilę obejmą prowadzenie 2:0 w meczu. Tak się też stało.

Obraz gry nie uległ zmianie również w trzeciej odsłonie. Już na jej początku Żółto-Czarni wypracowali trzy punkty przewagi (2:5), a w połowie seta prowadzili czterema (9:13), pewnie zmierzając po triumf i komplet punktów. Ostatecznie czwarty set zakończył się wynikiem 20:25, a cały mecz 0:3. Dla PGE GiEK Skry Bełchatów to czwarte zwycięstwo w sezonie 2023/2024, które pozwoli awansować drużynie z naszego miasta na 11/12 miejsce w tabeli PlusLigi.

GKS Katowice – PGE GiEK Skra Bełchatów (21:25, 18:25, 20:25)
GKS:
Waliński (1), Fenoszyn (1), Jarosz (10), Vasina (15), Krulicki (2), Usowicz (7), Mariański (libero) oraz Kvalen (5) i Domagała (5)
Skra: Konarski (20), Lemański (7), Łomacz (3), Poręba (5), Aciobanitei (2), Lipiński (10), Diez (libero) oraz Kupka i Derouillon (8)

W 12. kolejce sezonu 2023/2024 PlusLigi siatkarze z Bełchatowa podejmą w niedzielę 17 grudnia Aluron CMC Wartę Zawiercie. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 14:45. W 2023 roku PGE GiEK Skra rozegra jeszcze dwa wyjazdowe spotkania, z Enea Czarnymi Radom oraz Indykpolem AZS Olsztyn.