Reklama

PlusLiga 2019/2020 zakończona!!! PGE Skra na trzecim miejscu, ale bez medalu!

Opublikowano:
Autor:

PlusLiga 2019/2020 zakończona!!! PGE Skra na trzecim miejscu, ale bez medalu! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W czwartek 25 marca odbyła się wideokonferencja Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A., organizatora zmagań o siatkarskie mistrzostwo kraju, po której poinformowano, że rozgrywki ligowe PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2019/2020 zostały zakończone!!!W PlusLidze zdecydowano się zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 zatwierdzając jako końcową tabelę obowiązującą na dzień 12 marca 2020 roku, kiedy to zostały rozegrane ostatnie spotkana ligowe. Tym samym zmagania dobiegły końca na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej.

Decyzja ta ma daleko idące konsekwencje, a tą najpoważniejszą jest nieprzyznanie tytułu mistrzowskiego i pozostałych medali Mistrzostw Polski za sezon 2019/2020. Klasyfikacja końcowa posłuży tylko wyłonieniu reprezentantów „Ligi Mistrzów Świata” w przyszłej edycji europejskich pucharów oraz potencjalnego spadkowicza.

Co to oznacza dla PGE Skry Bełchatów? Podopieczni Michała Mieszka Gogola zajęli trzecią pozycję, ale kolejnego medalu do bogatej kolekcji klubowej nie dołożą. Jedyną nagrodą będzie prawo startu w Lidze Mistrzów CEV 2020/2021, gdzie poza żółto-czarnymi zagrają też Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i VERVA Warszawa.

“To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata” – wyjaśnił Paweł Zagumny.

Przypominamy, że w zakończonych dzisiaj rozgrywkach PlusLigi 2019/2020 PGE Skra Bełchatów wygrała 17 z 24 spotkań o ligowe punkty, gromadząc na swoim koncie dokładnie 50 oczek. Kędzierzynianie zdobyli ich o 11 więcej, a warszawianie o dziewięć. Czwarty w stawce Jastrzębski Węgiel był słabszy o dwa punkty.

Szkoda, że nie udało się dograć przynajmniej rundy zasadniczej, bo wówczas przyznano by medale tak, jak doszło do tego w Lidze Siatkówki Kobiet, gdzie ósmy mistrzowski tytuł zdobyła Grupa Azoty Chemik Police, a na podium stanęły jeszcze Developres SkyRes Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź.

Końcowa kolejność PlusLigi w sezonie 2019/2020
1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (udział w Lidze Mistrzów)
2. Verva Warszawa Orlen Paliwa (LM)
3. PGE Skra Bełchatów (LM)
4. Jastrzębski Węgiel (Challenge Cup)
5. Trefl Gdańsk
6. GKS Katowice
7. Cerrad Enea Czarni Radom
8. Indykpol AZS Olsztyn
9. MKS Ślepsk Malow Suwałki
10. Aluron Virtu CMC Zawiercie
11. MKS Będzin
12. Cuprum Lubin
13. Asseco Resovia Rzeszów
14. BKS Visła Bydgoszcz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE