Reklama

Piąty raz Red Bull 111 Megawatt odbędzie się w bełchatowskiej kopalni. Znamy datę tegorocznej imprezy!

Opublikowano:
Autor:

Piąty raz Red Bull 111 Megawatt odbędzie się w bełchatowskiej kopalni. Znamy datę tegorocznej imprezy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport World Enduro Super Series to nowe mistrzostwa, które połączą Hard Enduro, klasyczne enduro, cross country i wyścigi po plaży. Tylko najbardziej wszechstronny zawodnik będzie w stanie dobrze poradzić sobie podczas wszystkich przystanków i sięgnąć po tytuł mistrza WESS 2018. Pierwszy przystanek serii to Extreme XL Lagares w Portugalii, który odbędzie się już w najbliższy weekend. Jako piąty w cyklu zaplanowany został Red Bull 111 Megawatt. Kultowe zawody w Kopalni PGE odbędą się 8-9 września 2018.

Cykl wystartuje od 14 edycji portugalskiego Extreme XL Lagares, który jest już stałym przystankiem w kalendarzu Hard Enduro. Najbardziej znany jest ze swojego charakterystycznego prologu, podczas którego zawodnicy ścigają się jeden na jednego po ciasnych, brukowych ulicach i schodach miasta Porto. Później zawodnicy ruszą w pobliskie góry, gdzie czeka ich twarda i wymagająca jazda. Relacje z trasy będzie można śledzić w sobotę (12 maja) o 19:00, na redbull.tv.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o nowym cyklu World Enduro Super Series, wiedziałem, że muszę wrócić z emerytury", powiedział Błażusiak. "Przez całą karierę czekałem na taką serię i w końcu się doczekałem. To cykl, który połączy wszystkie elementy enduro. Jeżeli jesteś w stanie wygrać tytuł WESS, oznacza, że jesteś największym kozakiem na motocyklu.

5. edycja Red Bull 111 Megawatt odbędzie się już tradycyjnie – we wrześniu w Kopalni PGE. Wszyscy, którzy chcą ponownie stanąć ramię w ramię z Błażusiakiem i zmierzyć się w tej unikalnej lokalizacji powinni zapisać datę 8-9 września 2018.

WORLD ENDURO SUPER SERIES – KALENDARZ NA 2018 ROK

Runda 1. Extreme XL Lagares (Portugalia) 11 - 13 maja
Runda 2. Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble (Austria) 31 maja - 3 czerwca
Runda 3. Trèfle Lozérien AMV (Francja) 8 - 10 czerwca
Runda 4. Red Bull Romaniacs (Rumunia) 24 - 28 lipca
Runda 5. Red Bull 111 Megawatt (Polska) 8 - 9 września
Runda 6. Gotland Grand National (Szwecja) 26 - 27 października
Runda 7. Red Bull Knock Out (Holandia) 10 listopada

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE