Reklama

PGE Skra zorganizuje w sierpniu jubileuszowy turniej

Opublikowano:
Autor:

PGE Skra zorganizuje w sierpniu jubileuszowy turniej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Za niespełna miesiąc, dokładnie na początku trzeciej dekady sierpnia, w naszym mieście odbędzie się “Jubileuszowy turniej PGE Skry Bełchatów”, który będzie jednym z punktów obchodów 90-lecia klubu, a jednocześnie pełnowartościowym przetarciem przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2020/21 w "Lidze Mistrzów Świata".

Bieżący rok jest wyjątkowy dla całej społeczności Żółto-Czarnych, która świętuje 90-lecie istnienia klubu. Od wielu tygodni za pośrednictwem swoich kanałów w mediach społecznościowych i generalnie w Internecie PGE Skra przypomina dawne sukcesy oraz rozmaite ciekawostki z bogatej historii Skry Bełchatów. W poniedziałek poinformowano z kolei o prawdziwej gratce dla wszystkich fanów. Mowa o turnieju jubileuszowym w mocnej obsadzie, który pomimo pandemii koronawirusa ma pozwolić godnie uczcić okrągłą rocznicę.

Zostanie on zorganizowany w dniach 21-22 sierpnia (piątek-sobota) w bełchatowskiej hali "Energia", a wezmą w nim udział czołowe ekipy PlusLigi, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel oraz Aluron CMC Zawiercie, który po słabszym sezonie ma ambicje znowu zamieszać w czubie tabeli. Jako że wyjątkowo krótki sezon reprezentacyjny jest już jutro będzie przeszłością, można się spodziewać, że fani z całej Polski będą mogli obejrzeć wszystkie zespoły w najsilniejszych składach.

"Sięgając pamięcią, przez wiele lat graliśmy w Bełchatowie Turniej o Puchar Prezesa Elektrowni, jednak dziś już go nie ma. Teraz chcemy wrócić historycznie do tych zdarzeń, tym bardziej, że obchodzimy 90-lecie klubu. Nasze działa obchodów tej uroczystości trochę zatrzymała pandemia, więc to doskonała okazja, by uświetnić nasz jubileusz. Turniej jest też ważny ze względu szkoleniowego, bo zaproszenie przyjęły drużyny, które są gwarantem wysokiego poziomu sportowego i to blisko rozpoczęcia rozgrywek. Mam nadzieję, że przepisy i obostrzenia pozwolą, by w pewnym wymiarze po raz pierwszy w tym sezonie w Bełchatowie zobaczyć siatkarzy na boisku. Dodatkowo, będzie to okazja do prezentacji nowej drużyny na sezon 2020/2021" - tłumaczy Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Wiadomo jednak, że kibice bełchatowskiego klubu rozsiani są po całej Polsce, a nawet Europie, więc nie każdy będzie mógł pojawić się na opisywanej imprezie. Z myślą o wszystkich kibicach udało się zapewnić się bezpośrednie transmisje telewizyjne, które pojawią się na sportowych antenach Telewizji Polsat.

Terminarz Jubileuszowego turnieju PGE Skry Bełchatów:

21 sierpnia (sobota)
PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel (godz.15)
Aluron CMC Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (godz. 17.30)

22 sierpnia (niedziela)
- mecz o trzecie miejsce (godz. 10)
- finał (godz. 12.30)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE