Reklama

PGE Skra zagra w Superpucharze Mistrzów, wcześniej w Bełchatowie Turniej Jubileuszowy!

Opublikowano:
Autor:

PGE Skra zagra w Superpucharze Mistrzów, wcześniej w Bełchatowie Turniej Jubileuszowy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Bełchatowscy siatkarze będą jedną z czterech drużyn, które zagrają w pierwszy weekend września (5-6 IX) w specjalnym turnieju o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. W imprezie, która odbędzie się w hali sportowej Hotelu Arłamów i w tym roku zastąpi tradycyjnie rozgrywany Superpuchar Polski, udział wezmą wyłącznie kluby, które w trakcie 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki sięgały po tytuł mistrza kraju. Wcześniej w hali "Energia" czekają nas emocje związane z Jubileuszowym Turniejem PGE Skry, który zaplanowano na 21 i 22 sierpnia. Sprzedaż biletów na to wydarzenie już wystartowała.

Żółto-czarni w Superpucharze Mistrzów

W wydarzeniu organizowanym przez Polską Ligę Siatkówki S.A., poza bełchatowską drużyną, wystąpią zespoły Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovii Rzeszów i Jastrzębskiego Węgla. Wszystkie te ekipy wywalczyły łącznie dziewiętnaście tytułów, a więc wszystkie, jakie przyznano w dwudziestoletniej historii Polskiej Ligi Siatkówki. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że jeden sezon, ten ostatni, z powodu pandemii koronawirusa zakończył się przedwcześnie i co za tym idzie nie wyłoniono nowego mistrza Polski w piłce siatkowej mężczyzn.

"Jeszcze przed wybuchem pandemii planowaliśmy rozegranie turnieju w takim składzie, by uczcić dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Po tym, jak sezon został przerwany i było wiadomo, że nie uda się rozegrać tradycyjnego meczu o Superpuchar, bo nie wyłoniliśmy ani mistrza Polski, ani zdobywcy Pucharu Polski, uznaliśmy, że właśnie turniej złożony z najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi zawodowej powinien odbyć się tydzień przed inauguracją sezonu. Tym turniejem chcemy uczcić nie tylko dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki, ale także identyczne święto naszego rówieśnika, kanału Polsat Sport, który od samego początku jest bardzo mocno związany z rozgrywkami PLS. Trudno przecenić rolę Polsatu Sport w budowie silnych zawodowych lig siatkarskich w Polsce" – zapowiada Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A..

Co interesujące, harmonogram turnieju został ułożony na podstawie liczby tytułów zdobytych przez poszczególne drużyny. Tym samym w sobotę 5 września PGE Skra Bełchatów (9 tytułów mistrza Polski – przyp.) zmierzy się z Jastrzębskim Węglem, który wywalczył jedno mistrzostwo, a Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (6) powalczy z Asseco Resovią Rzeszów (3). Dzień później, w niedzielę 6 września, pokonani w półfinałach zagrają w meczu o trzecie miejsce, a zwycięzcy półfinałowej rywalizacji rywalizować będą o główne trofeum.

Niestety z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zdecydowali, iż turniej o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport odbędzie się bez udziału publiczności. Wszystkie mecze z hali sportowej Hotelu Arłamów transmitować będzie oczywiście Polsat Sport. Turniej ten będzie próbą generalną przed startem PlusLigi, który zaplanowany jest na 11 września. Podopieczni Michała Mieszka Gogola na inaugurację zmierzą się z zespołem Cuprum w Lubiie, a tydzień później podejmą u siebie zespół z Lubina.

Żółto-czarni w swojej bogatej kolekcji trofeów poza medalami mistrzostw kraju oraz imprez międzynarodowych, a także pucharami kraju mają również superpuchary. Dokładnie czterokrotnie bełchatowscy siatkarze wygrywali mecze o Superpuchar Polski. Miało to miejsce w 2012, 2014, 2017 i 2018 roku. W pierwszy weekend września staną przed szansą wygrania wyjątkowego trofeum.

Ruszyła sprzedaż biletów na Turniej Jublieuszowy PGE Skry

Dobra informacja dla kibiców siatkarskich w Polsce, a w szczególności dla fanów bełchatowskiego klubu, jest taka, że zaplanowany na weekend 21-22 sierpnia Jubileuszowy Turniej PGE Skry Bełchatów odbędzie się przy udziale publiczności.

Jedyną opcją zakupu biletów będzie sprzedaż online na portalu internetowym - bilety.skra.pl. W pierwszym etapie wejściówki mogły nabyć tylko osoby zarejestrowane w programie punktowym iSKRA, którzy mają przypisany karnet do swojego konta. W drugim etapie bilety mogli zakupić użytkownicy programu punktowego iSKRA, a od czwartku 20 sierpnia, w ostatnim etapie dystrybucji biletów, także osoby zarejestrowane wcześniej w systemie.

Klub poinformował, że bilety są numerowane i obowiązkiem kibica jest pozostanie na przypisanym miejscu. Ze względów bezpieczeństwa niemożliwe jest zajęcie krzesła obok. Ponadto w kasie przed meczem sprzedaż biletów nie będzie prowadzona. Będzie tam można nabyć tylko specjalną maseczkę z logo PGE Skry. Na terenie całego obiektu będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa. Dodatkowo w hali "Energia" będą licznie rozstawione pojemniki z płynem dezynfekującym.

Przypominamy, że w Turnieju Jublieuszowym PGE Skry Bełchatów, oprócz gospodarzy, udział wezmą zespoły Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębskiego Węgla oraz Aluronu CMC Zawiercie. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął sam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Terminarz Jubileuszowego turnieju PGE Skry Bełchatów:
21 sierpnia (piątek)
PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel (godz.15)
Aluron CMC Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (godz. 17.30)
22 sierpnia (sobota)
- mecz o trzecie miejsce (godz. 10)
- finał (godz. 12.30)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE