PGE GKS wygrał i wskoczył na premiowane miejsce!

PGE GKS wygrał i wskoczył na premiowane miejsce! - Zdjęcie główne

Sport Piłkarze PGE GKS-u pokonali w sobotę Górnik Łęczna i dzięki potknięciom bezpośrednich rywali awansowali na trzecią pozycję w tabeli II ligi. Pozycję, która na koniec sezonu oznaczać będzie promocję do Fortuna 1.Ligi.

Podopieczni Artura Derbina do meczu 23. kolejki rozgrywek na trzecim szczeblu centralnym przystąpili w identycznym zestawieniu jak do z konfrontacji z Ruchem Chorzów (1:0), która inaugurowała rundę wiosenną sezonu 2018/19.

Co za tym idzie, wyjściowy skład prezentował się następująco: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 16. Mikołaj Grzelak - 14. Bartosz Biel, 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka (M), 11. Emile Thiakane - 19. Patryk Mularczyk (M), 7. Bartłomiej Bartosiak (C).

Wszystko co najistotniejsze w pojedynku z łęcznianami wydarzyło się jeszcze w pierwszej połowie, kiedy to „Brunatni” wyprowadzili dwa ciosy, po których przyjezdni nie byli w stanie podnieść się do końca dzisiejszej rywalizacji.

Mowa oczywiście o bramkach Patryka Mularczyka (asysta Bartłomieja Bartosiaka, którą uczczoną kołyską dla urodzonej dziś córki Julii) i Emile Thiakane (po podaniu Mularczyka), którzy wpisali się na listę strzelców kolejno w 38. i 45. minucie sobotniej potyczki. Dla pierwszego z nich był to już ósmy gol w sezonie 2018/19, a dla Senegalczyka trzeci.

Wypada jeszcze odnotować, że przed przerwą sfaulowany przez rywala został Marcin Ryszka, przez co młodzieżowiec musiał w przerwie opuścić boisko z kontuzją stopy. Jak poważny to uraz? Okaże się wkrótce, po przejściu przez niego badań diagnostycznych.

W drugiej odsłonie mający duże ambicje goście próbowali uratować chociażby jeden punkt, ale ich nadzieje prysły razem z drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką dla Marcina Pigiela, który osłabił swój zespół w 68. minucie spotkania.

Wynik wypracowany w pierwszej połowie nie uległ zmianie do końca meczu i tym samym biało-zielono-czarni zapisali na swoim koncie trzy jakże cenne punkty. Dobrze ułożyły się też wyniki innych spotkań. Mowa przede wszystkim o porażce Elany Toruń z Resovią (0:1), dzięki czemu podopieczni Artura Derbina po raz pierwszy w bieżącym sezonie wskoczyli na miejsce oznaczające awans na zaplecze LOTTO Ekstraklasy.

Droga do tego jednak daleka. Do rozegrania zostało bowiem aż jedenaście kolejek. W tej najbliższej PGE GKS zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz (17 marca, godzina 18:00), a następnie 23 marca bełchatowianie podejmą Elanę Toruń.

GKS Bełchatów vs Górnik Łęczna 2:0 (2:0)
Bramki: Patryk Mularczyk (38), Emile Thiakane (45.)
Żółte kartki: Lenarcik, Sierczyński - Borodaj, Pigiel.
Czerwona kartka: Marcin Pigiel (67., za drugą żółtą).

PGE GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 16. Mikołaj Grzelak - 14. Bartosz Biel (90, 9. Hubert Tylec), 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka (46, 59. Przemysław Zdybowicz), 19. Patryk Mularczyk, 11. Émile Thiakane - 7. Bartłomiej Bartosiak (80, 4. Mikołaj Bociek).
Górnik Łęczna: 1. Patryk Rojek - 4. Maciej Orłowski (77, 93. Dawid Dzięgielewski), 31. Donatas Nakrošius, 57. Ołeh Borodaj, 17. Marcin Pigiel - 87. Jakub Kowalski, 14. Adrian Łuszkiewicz, 6. Paweł Sasin, 70. Mateusz Cetnarski, 19. Filip Szewczyk (56, 3. Szymon Klepacki) - 9. Aron Stasiak (71, 10. Krystian Wójcik).