PGE GKS remisuje w drugim sparingu

PGE GKS remisuje w drugim sparingu - Zdjęcie główne

Sport W środowy wieczór podopieczni Mariusza Pawlaka rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do startu nowego sezonu. Rywalem „Brunatnych” był trzecioligowy KKS Kalisz, a mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Drugi mecz testowy biało-zielono-czarnych rozpoczął się od mocnego uderzenia. Już po kwadransie gry Patryk Rachwał i spółka prowadzili. Bramkę, po dośrodkowaniu z rzutu wolego Patryka Janasika, zdobył Dawid Flaszka, z którym górniczy klub po zakończeniu minionego sezonu przedłużył kontrakt.

Po tym trafieniu bełchatowianie nie spoczęli na laurach, dalej nadając to boiskowym wydarzeniom. Kilka minut po pierwszym golu, przed szansą zdobycia swojej debiutanckiej bramki w barwach PGE GKS-u stanął Piotr Giel, ale nie potrafił wykorzystać stuprocentowej okazji, będąc sam na sam z bramkarzem.

Jak to bywa w piłce, niewykorzystane okazje lubią się zemścić. W końcówce pierwszej połowy sędzia wskazał na jedenasty metr pola karnego biało-zielono-czarnych. Decyzja arbitra wzbudziła kontrowersje i żywe dyskusje na trybunach, gdzie zasiadło wielu kibiców. Goście za sprawą Rafała Jankowskiego wykorzystali jedenastkę i doprowadzili do remisu.

Na drugą połowę Mariusz Pawlak desygnował dziesięciu nowych zawodników. Mniej więcej po dwudziestu minutach gry przed doskonałą okazją stanął Tomasz Gomola. Czeski napastnik miał na nodze piłkę, która po uderzeniu Marcina Garucha odbiła się od słupka, ale nie potrafił skierować jej do bramki rywala, uderzając ponad poprzeczką. Bełchatowianie, tak jak w pierwszej połowie, nadawali ton boiskowym wydarzeniom, ale zabrakło kropki nad „i”. Swojej szansy szukali m.in. Łukasz Pietroń czy Bartłomiej Bartosiak, ale żaden z nich nie potrafił sfinalizować swoich szans. Tym samym drugie spotkanie towarzyskie „Brunatnych” zakończyło się remisem.

W środę w barwach PGE GKS-u zadebiutował długo oczekiwany w Bełchatowie Emile Thiakane. Senegalczyk swój pierwszy występ może zaliczyć do udanych. Od początku był bardzo aktywny i inicjował kolejne ataki górniczej jedenastki. Nie zabrakło też graczy testowanych: Filipa Kendzi (jedyny rozegrał pełny pojedynek), Patryka Janasika, Arkadiusza Moczadło, Macieja Bąbla, Marcina Pigiela i Tomasza Gomoli.

Kolejny mecz towarzyski w ramach przygotowań do nowego sezonu II ligi piłkarze z Bełchatowa rozegrają w sobotę. Tym razem rywalem „Brunatnych” będzie ŁKS Łódź. Początek sparingu o godzinie 11:00.

PGE GKS Bełchatów - KKS Kalisz 1:1 (0:0)
Dawid Flaszka (15) - Rafał Jankowski (41)