Reklama

PGE GKS już bez Dawida Flaszki

Opublikowano:
Autor:

PGE GKS już bez Dawida Flaszki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dawid Flaszka podpisał nowy kontrakt z PGE GKS-em, ale w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie będzie występował w barwach pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz na zasadzie płatnego wypożyczenia – poinformował bełchatowski klub w komunikacie.

Na początku okresu przygotowawczego do nowego sezonu Dawid Flaszka testowany był w drużynie Piasta Gliwice, ale nie znalazł uznania w oczach sztabu szkoleniowego klubu Lotto Ekstraklasy. Po powrocie do Bełchatowa wciąż 21-letni napastnik podpisał z górniczym klubem dwuletnią umowę, a następnie został wypożyczony do spadkowicza z elity.

Jak czytamy w klubowym komunikacie, „Brunatni” zarobią na wypożyczeniu swojego najzdolniejszego zawodnika. Umowa pomiędzy oboma klubami została zawarta na najbliższy sezon (2018/19), ale „Sączersi” zagwarantowali sobie także opcję pierwokupu zawodnika. Pojawia się pytania, czemu popularny „Flacha” nie zasilił Sandecji bezpośrednio po wygaśnięciu umowy z PGE GKS-em (30 czerwca 2018). Najprawdopodobniej na przeszkodzie stanęła zbyt wysoka kwota ekwiwalentu za wyszkolenie, jaki musieliby uiścić włodarze klubu z Nowego Sącza.

Dawid Flaszka opuszcza Bełchatów po sześciu latach spędzonych w klubie. Najpierw występował w zespole juniorów, do którego został sprowadzony, ale już po trzech latach przebił się do drużyny seniorów. W sumie przez ten okres udało mu się uzbierać 90 występów w pierwszym zespole „Brunatnych”, w których strzelił 23 bramki. W tym aż 11 w minionym sezonie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE