Reklama

Niedzielny mecz PGE Skry przełożony!

Opublikowano:
Autor:

Niedzielny mecz PGE Skry przełożony! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Nie dojdzie do skutku niedzielne spotkaniu rozgrywek PlusLigi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Jastrzębskim Węglem. Zaplanowany na godzinę 14:45 hit 6. kolejki "Ligi Mistrzów Świata" został przełożony na inny termin z powodu wykrycia koronawirusa w zespole rywali żółto-czarnych.

PGE Skra już kilka dni temu na swojej stronie internetowej poinformowała, że żaden z siatkarzy bełchatowskiego zespołu nie jest zakażony koronawirusem, więc wydawało się, że niedzielne spotkanie nie jest zagrożone. Niestety po raz kolejny epidemia dotknęła zespół rywala bełchatowian. Poprzednio dotyczyło to ekipy VERVA Warszawa Orlen Paliwa, z którą żółto-czarni mieli zmierzyć się w czwartej kolejce PlusLigi. Tym razem, na dzień przed rywalizacją o ligowe punkty koronawirus pojawił się w drużynie Jastrzębskiego Węgla, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym.

"Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym wykryto jeden przypadek koronawirusa w naszym zespole, co wyklucza naszą drużynę z uczestnictwa w niedzielnym meczu PlusLigi z PGE Skrą w Bełchatowie.

Nasz zespół oraz sztab szkoleniowy w piątek 9 października został poddany testom RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2. Procedura ta była podyktowana koniecznością spełnienia wymogu Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej CEV w związku z planowanym na przyszły tydzień w Jastrzębiu-Zdroju turniejem 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

W rezultacie przeprowadzonych testów wszystkie osoby poddane badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzymały jeszcze w piątek wynik negatywny, natomiast w jednym przypadku wynik testu był niejednoznaczny.

Zgodnie z zaleceniami dla uzyskania miarodajnego wyniku testu potrzebna była 24-godzinna przerwa w badaniu. W związku z tym, przebadana negatywnie grupa osób wchodzących w skład naszego zespołu i sztabu szkoleniowego w dniu dzisiejszym wsiadła do autokaru i udała się w podróż do Bełchatowa na niedzielny mecz 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą.

Natomiast osoba, która miała rezultat niejednoznaczny, pozostała na miejscu. Wykonany w przypadku tej osoby w sobotę powtórny test niestety dał rezultat pozytywny. Fakt ten w pierwszej kolejności skutkuje brakiem możliwości rozegrania niedzielnego meczu w Bełchatowie.

Zachowując wszelkie rygory bezpieczeństwa Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. poinformował o sprawie stosowne organy państwowe, władze Polskiej Ligi Siatkówki oraz Telewizję Polsat.

Przedstawiciel naszej drużyny, który uzyskał dzisiaj pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 pozostaje w samoizolacji i czeka na kontakt z sanepidem. Nie ma on żadnych objawów charakterystycznych dla COVID-19 i czuje się dobrze.

O dalszych krokach w sprawie Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. będzie informował Państwa w odrębnych komunikatach" – napisano w oświadczeniu jastrzębian.

Przypominamy, że pomimo stwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 u Michała Winiarskiego, trenera Trefla Gdańsk, zaplanowany na środę mecz z ekipą z Pomorza odbędzie się zgodnie z planem. Wynika to z zaleceń Inspekcji Sanitarnej, zgodnie z którymi 12 zawodników pierwszej drużyny oraz trzech członków sztabu szkoleniowego, którzy przeszli już przez zakażenie w lipcu i sierpniu, może normalnie trenować i spotykać się w hali. To oznacza, że nawet jeśli do środy włącznie w izolacji domowej miałoby wciąż pozostać trzech siatkarzy oraz trzech członków sztabu szkoleniowego Trefla, którzy nie byli wcześniej zakażeni SARS-CoV-2, spotkanie nie będzie przekładane.

Do hali "Energia" bełchatowscy siatkarze powrócą natomiast w poniedziałek 19 października, kiedy to o godzinie 20:30 zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn, który w sobotę urwał na wyjeździe seta Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE