Reklama

Reklama

Ministerstwo zapłaci za remont przy Sportowej

Opublikowano: śr, 7 cze 2017 12:23
Autor:

Ministerstwo zapłaci za remont przy Sportowej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Ministerstwo Sportu i Turystyki wyłoży pieniądze na remont obiektów sportowych GKS-u Bełchatów. Remont dachu oraz instalacja centralnego ogrzewania-jednym z głównych założeń projektu.

Reklama

Przed przejęciem obiektu przez MCS od PGE było wiadomo, że remont zarówno stadionu, jak i boisk treningowych jest konieczny. Władze miasta nie ukrywały, że będą starać się o środki zewnętrzne.

W ramach programu modernizacji infrastruktury sportowej udało się otrzymać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 239 tys. zł. Przewidziane są dwie transze transakcji. Pierwsza, która zostanie wypłacona jeszcze w tym roku, zasili budżet miasta o 100 tys. zł. Pozostała część trafi na konto po ukończeniu prac związanych z modernizacją.

Planowany jest m.in. remont dachu, instalacja centralnego ogrzewania wraz z węzłem cieplnym, remont pomieszczeń socjalnych oraz wykonanie wentylacji.

Wymiany nie wymaga za to murawa stadionu Miejskiego, która w rankingu Polskiego Związku Piłkarzy została oceniona najwyżej w II lidze. W badaniu wzięli udział piłkarze klubów rywalizujących w trzeciej klasie rozgrywkowej, a oceniali w skali 1-5. Murawa, z której korzystają głównie piłkarze PGE GKS Bełchatów otrzymała średnią ocen 4,47. Dla porównania boisko Polonii Warszawa oceniono na 4,25, a Odry Opole na 4,23.

- Systematyczna praca osób odpowiedzialnych za murawę przynosi wymierne efekty, a w przerwie między rundami boisko czekają jeszcze intensywniejsze zabiegi pielęgnacyjne połączone z wymianą nawierzchni w newralgicznych punktach jak np. pola bramkowe – podkreśla Marcin Szymczyk dyrektor MCSu.

Jak dodaje greenkeeperzy odpowiedzialni za boiska Miejskiego Centrum Sportu są zaopatrzeni w nowe nawozy, które jednostka zakupuje cyklicznie celem bieżącej pielęgnacji muraw. Możliwość równomiernego ich rozsiewu ułatwia zakupiony i zmodernizowany sprzęt, a systematyczne zabiegi gwarantujące uzyskanie odpowiednich parametrów ułatwia nowa kosiarka.

Zakończenie modernizacji stadionu przy ul. Sportowej zaplanowano na rok 2018.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.