Reklama

Reklama

Król Mariusz I - Wlazły graczem 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki!

Opublikowano: pon, 1 cze 2020 11:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Związany przez niemal całą siatkarską karierę z PGE Skrą Bełchatów Mariusz Wlazły został wybrany najlepszym zawodnikiem w dwudziestoletniej historii Polskiej Ligi Siatkówki! Tak zdecydowali kibice, którzy w internetowym plebiscycie wybierali nie tylko najlepszego zawodnika w historii PLS, ale też drużynę marzeń oraz najlepszego szkoleniowca.

Reklama

Wśród wybrańców siatkarskich fanów aż roi się od graczy związanych z bełchatowskim klubem. Trudno zresztą, żeby było inaczej, bo odkąd nastała Polska Liga Siatkówki, żółto-czarni aż dziewięciokrotnie sięgali po mistrzowski tytuł, w tym przez siedem lat nie schodzili z najwyższego stopnia podium (2005-2011). Warto również podkreślić, że tylko w sześciu sezonach na przestrzeni dwóch ostatnich dekad w Bełchatowie nie cieszyliśmy się z medalu siatkarskich mistrzostwo Polski.

„Minęło 20 lat ligi zawodowej, więc chcieliśmy przypomnieć sobie najlepszych zawodników, którzy występowali w naszych klubach i wybrać tych najbardziej wybitnych. Dość powiedzieć, że choć do każdego miejsca w drużynie 20-lecia kandydowało aż pięciu graczy, to już sam wybór kandydatów był bardzo trudny. To pokazało nam, jak wyśmienitych graczy mieliśmy szansę podziwiać na boiskach PlusLigi” – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Paweł Zagumny, który znalazł się również w gronie laureatów plebiscytu.

W sumie do drużyny „20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki” kandydowało po dziesięciu atakujących, rozgrywających i libero oraz po dwudziestu przyjmujących i środkowych, spośród których kibice wygrali czternastkę. Ponadto spośród wszystkich kandydatów wybierali MVP 20-lecia, którym został Mariusz Wlazły oraz najlepszego trenera. W tej drugiej kategorii zwyciężył Włoch Andrea Anastasi.

Wracając do wyboru najlepszego gracza 20-lecia PLS, najwięcej głosów, bo aż 44% zebrał wieloletni atakujący PGE Skry Bełchatów Mariusz Wlazły, którego piękna przygoda, praktycznie niespotykana w świecie współczesnego sportu, właśnie dobiega końca. Co ciekawe, drugi w tej klasyfikacji był Michał Winiarski (7%), który spędził w Bełchatowie dziesięć obfitujących w sukcesy lat, z czego osiem w roli zawodnika. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że ich drogi w sezonie 2020/21 znowu się zejdą, a popularny „Winiar” zostanie trenerem doświadczonego atakującego w drużynie Trefla Gdańsk.

Co oczywiste, Mariusz Wlazły został oczywiście również uznany najlepszym atakującym 20-lecia PLS, a zawodnika związanego przez ten wszystkie lata z PGE Skrą w swojej drużynie widziało aż 85% głosujących na portalu www.plusliga.pl. Kto jeszcze znalazł się w drużynie marzeń? Najlepszym rozgrywającym został Paweł Zagumny (75%), najlepszym libero Paweł Zatorski (73%), najlepszym środkowym Piotr Nowakowski (67%), a najlepszym przyjmującym Michał Winiarski (76%). Ponadto w drużynie marzeń znaleźli się Srecko Lisinac (53%) i Michał Kubiak (49%).

Czternastkę uzupełnili rozgrywający Benjamin Toniutti, atakujący Gyorgy Grozer, libero Krzysztof Ignaczak, środkowi Karol Kłos i Arkadiusz Gołaś oraz przyjmujący Bartosz Kurek i Stephane Antiga. Tym samym dream team 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki stworzyło aż ośmiu zawodników związanych z PGE Skrą Bełchatów (wyboldowane nazwiska), a kolejni jak śp. Miguel Angel Falasca, Piotr Gacek, Daniel Pliński czy Marcin Możdżonek zajęli pierwsze miejsca na „liście rezerwowej”. Szkoda, że już tylko jednego z nich będziemy mogli oglądać w najbliższym sezonie w barwach bełchatowskiego klubu.

Wyniki głosowania na MVP 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

1. Mariusz Wlazły 44%

2. Michał Winiarski 7%

3. Paweł Zagumny 6%

4. Sebastian Świderski 5%

Wyniki głosowania do drużynę marzeń 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki S.A.:

Rozgrywający (10 kandydatów, 2 miejsca)

1. Paweł Zagumny 75%

2. Benjamin Toniutti 40%

3. Miguel Angel Falasca 27%

4. Fabian Drzyzga 21%

Atakujący (10 kandydatów, 2 miejsca)

1. Mariusz Wlazły 85%

2. Gyorgy Grozer 46%

3. Paweł Papke 21%

4. Dawid Konarski 12%

Libero (10 kandydatów, 2 miejsca)

1. Paweł Zatorski 73%

2. Krzysztof Ignaczak 72%

3. Piotr Gacek 26%

4. Damian Wojtaszek 9%

Środkowi (20 kandydatów, 4 miejsca)

1. Piotr Nowakowski 67%

2. Srećko Lisinac 53%

3. Karol Kłos 44%

4. Arkadiusz Gołaś 39%

5. Daniel Pliński 38%

6. Marcin Możdżonek 27%

7. Mateusz Bieniek 27%

8. Łukasz Kadziewicz 25%

Przyjmujący (20 kandydatów, 4 miejsca)

1. Michał Winiarski 76%

2. Michał Kubiak 49%

3. Bartosz Kurek 47%

4. Stephane Antiga 45%
5. Sebastian Świderski 41%

6. Dawid Murek 28%

7. Piotr Gruszka 20%

8. Facundo Conte 20%

Trener (10 kandydatów, 1 miejsce)

1. Andrea Anastasi 36%

2. Waldemar Wspaniały 13%

3. Andrzej Kowal 12%

4. Daniel Castellani 11%.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.