Kochanowski show w Krakowie

Kochanowski show w Krakowie - Zdjęcie główne

SportZnakomicie spisali się polscy siatkarze podczas pierwszego tygodnia Siatkarskiej Ligi Narodów 2018. Zwieńczeniem udanego weekendu była wygrana 3:1 z Kanadą, do której walnie przyczynił się Jakub Kochanowski z PGE Skry.

Nowy środkowy bełchatowskiej drużyny rozegrał w niedzielę swój najlepszy mecz w barwach drużyny narodowej. Kochanowski zdobył w sumie piętnaście oczek. Osiem z nich atakiem, kończąc dokładnie połowę wystawionych mu piłek. Dorobek ten uzupełnił trzema punktowymi blokami i aż czterema asami serwisowymi. Jeszcze na to za wcześnie, ale jeśli dalej będzie czynił postępy w takim tempie, to już wkrótce będzie można zaliczać go do światowej czołówki na tej pozycji.

W niedzielę na parkietach Siatkarskiej Ligi Narodów pojawili się też inni przedstawiciele PGE Skry. Przyjmujący Nikołaj Penczew wystąpił w roli zmiennika i zdobył w sumie sześć punktów w wygranym 3:1 meczu z Argentyną. Zdecydowanie słabiej, podczas przegranego 1:3 spotkania z Japonią, spisał się natomiast Milad Ebadipur, który skończył tylko dwa z dziewięciu ataków i powędrował do kwadratu dla rezerwowych.

Po trzech pierwszych kolejkach zmagań w FIVB Volleyball Nations League 2018 liderami tabeli są biało-czerwoni, którzy wygrali wszystkie mecze, tracąc w nich zaledwie jednego seta.