III Liga: GKS Bełchatów z ósmą wygraną w sezonie!

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

III Liga: GKS Bełchatów z ósmą wygraną w sezonie! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Sport W niedzielne popołudnie piłkarze GKS-u Bełchatów podejmowali na stadionie przy Sportowej 3 drużynę Legionovii Legionowo. Jak zakończyło się starcie trzeciej z dwunastą drużyną w tabeli pierwszej grupy 3. Ligi?

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka byli zdecydowanym faworytem konfrontacji z Legionovią. Wskazywała na to przede wszystkim sytuacja w tabeli, w której drużyna gospodarza po dwunastu meczach miała aż dwukrotnie więcej punktów na koncie (24 – przyp.). Piłkarze z Mazowsza grali dotychczas bezkompromisowo, zwyciężając czterokrotnie i ponosząc aż osiem porażek. Bilans bełchatowian przed sobotnią konfrontacją to było siedem zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki.

Bełchatowska drużyna do sobotniej rywalizacji przystąpiła po pucharowym meczu rozgrywanym w środku tygodnia (z dogrywką – przyp.) i z kilkoma wymuszonymi zmianami w składzie. Spotkanie z Legionovią rozpoczęła następująca jedenastka: Otczenaszenko, Grzelak, Trzeboński, Holik, Sarnik, Szymorek, Golański, Skórecki, Krasa, Napołow, Zdybowicz.

W pierwszej połowie na GIEKSA Arenie oglądaliśmy tylko jedną bramkę. Zdobył ją w 30. minucie Przemysław Zdybowicz, który wykorzystał dogranie Klaudiusza Krasy. „Brunatni” na przerwę powinni schodzić z większym prowadzeniem, bo byli zdecydowanie lepsi, ale nie potrafili wykończyć kilku obiecujących akcji. Brakowało dokładności przy ostatnim podaniu lub wykończenia.

Losy sobotniej potyczki rozstrzygnęły się już na początku drugiej odsłony, kiedy to na listę strzelców wpisali się kolejno Bartłomiej Grzelak z rzutu karnego, Mateusz Szymorek i Patryk Skórecki. Prowadzenia 4:0 Biało-Zielono-Czarni roztrwonić nie mogli i tego nie zrobili. Ostatecznie GKS Bełchatów pokonał Legionovię Legionowo w stosunku 6:0. Dzieło zniszczenia dokończyli w końcówce meczu Zdybowicz, który skompletował dublet, oraz Kamil Mizera.

GKS Bełchatów – Legionovia Legionowo 6:0 (1:0)
Bramki: Zdybowicz (30', 83'), Grzelak (52' - karny), Szymorek (62'), Skórecki (65'), Mizera (89')

Wygrana z Legionovią pozwoliła podopiecznym Bogdana Jóźwiaka odrobić dwa punkty do prowadzącej Lechii Tomaszów Mazowiecki, która zremisowała 1:1 z rezerwami "Dumy Podlasia", i ponownie zrównać się w tabeli z drugim w stawce Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W czternastej kolejce grupy pierwszej 3. Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów zagrają na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok. Spotkanie to zaplanowano na niedzielę 29 października.