Ida Lis po raz kolejny triumfuje w Pucharze Polski!

Ida Lis po raz kolejny triumfuje w Pucharze Polski! - Zdjęcie główne

SportMłoda bełchatowianka, Ida Lis w sobotę, 7 września zdobyła Puchar Polski juniorek i seniorek w trójboju siłowym klasycznym, a co najważniejsze została najlepszą zawodniczką tych zawodów w kategorii Open.

W sobotę w Skierniewicach odbył się V Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, w którym reprezentantka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zdobyła I miejsce. Ida była na tyle doskonale przygotowana, że nie tylko wywalczyła złoto w kategorii do lat 23 oraz w kategorii seniorek, ale została także najlepszą zawodniczą turnieju.

Przyglądając się poszczególnym bojom, w przysiadzie Ida osiągnęła wynik 170 kg, w wyciskaniu 100 kg, w martwym ciągu 192,5 kg. Sumarycznie dało to 462,5 kg. W ciągu w trzecim podejściu Ida przekroczyła swoje granice i wciągnęła 200 kg, jednak nie był to wynik zaliczony z powodu błędu technicznego.

- Mogę śmiało powiedzieć że był to najlepszy start w karierze i jedna z najlepszych chwil w moim życiu. Była ze mną rodzina i drużyna treningowa Potwory Tybory, miałam najlepsze wsparcie i doping. Jestem strasznie szczęśliwa i zadowolona z tego startu - opowiada młoda bełchatowianka. - Trójbój to sport drużynowy, a ja mam najlepszą drużynę na świecie, bez której nie zaszłabym tak daleko, dlatego chciałabym gorąco podziękować moim trenerom, Oldze i Michałowi Tybora - dodaje Ida.

Zawody w Skierniewicach były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec listopada na Litwie. Ida ma zamiar pobić na nich własny rekord, tym samym starając się o wejście na podium.