Reklama

Grzegorz Łomacz odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Opublikowano:
Autor:

Grzegorz Łomacz odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Grzegorz Łomacz, rozgrywający PGE Skry, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym bełchatowskiego klubu.Uroczystość wręczenia odbyła się w czwartek, 23 stycznia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, a Grzegorz Łomacz odebrał Złoty Krzyż Zasługi z rąk Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dery oraz minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk.

Odznaczenie zostało przyznane za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Warto przypomnieć, że Grzegorz Łomacz jest nie tylko mistrzem Polski z PGE Skrą, ale także wybitnym reprezentantem Polski. Z orzełkiem na piersi wywalczył mistrzostwo świata w 2018 roku oraz dwa medale Pucharu Świata, brązowy w 2015 i srebrny w 2019 roku. Rozgrywający bełchatowian na swoim koncie ma również brązowy medal Ligi Narodów z minionego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE