GKS w końcu zwycięski!

GKS w końcu zwycięski! - Zdjęcie główne

SportW niedzielne popołudnie piłkarze GKS-u Bełchatów pokonali na własnym boisku zespół Wigier Suwałki, przełamując tym samym czarną serię aż sześciu meczów o stawkę bez zwycięstwa.

Do konfrontacji z suwalczanami, którzy również zajmują miejsce w dolnej połowie tabeli Fortuna 1.Ligi, podopieczni Artura Derbina przystąpili z dwoma zmianami w wyjściowej jedenastce w porównaniu do drużyny, która rozpoczynała poprzedni mecz ligowy ze Stalą Mielec (0:1). Za zmagających się z urazami Bartłomieja Bartosiaka i Marcina Ryszkę od pierwszych minut wystąpili Bartosz Biel i Viktor Putin, którzy odpłacili się za zaufanie sztabu szkoleniowego bardzo dobrą grą.

Wyjściowy skład: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik (kpt), Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek - Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski - Bartosz Biel, Mateusz Marzec, Viktor Putin - Maciej Mas (m)

Biało-zielono-czarni od samego początku panowali nad boiskowymi wydarzeniami, ale długo nic z tego nie wynikało. Brakowało konkretów, czyli sytuacji bramkowych i samych goli. Kiedy już wydawało się, że zespoły zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie, wynik w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdołał otworzyć Bartosz Biel.

Bramka do szatni wyraźnie uskrzydliła bełchatowian, którzy w drugiej połowie stwarzali sobie kolejne dogodne okazje. Dwie z nich udało się wykorzystać. Swój pierwszy dublet w sezonie 2019/2020 ustrzelił Mateusz Marzec, dla którego były to trafienia numer sześć i siedem w bieżących rozgrywkach. Na wyróżnienie zasługuje również Victor Putin, który zaliczył w niedzielę dwie asysty.

Goście nie byli w stanie odpowiedzieć na te trzy ciosy chociażby jednym golem, a co za tym idzie GKS wygrał pewnie i zainkasował jakże potrzebny komplet punktów, który pozwolił klubowi opuścić strefę spadkową Fortuna 1.Ligi, spychając do niej dzisiejszego rywala.

Już w najbliższą sobotę bełchatowski zespół zmierzy się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które jest jednym z faworytów do awansu, a obecnie zajmuje piątą, barażową pozycję w stawce. Na GIEKSA Arenę podopieczni Artura Derbina wrócą tydzień później, 12 października, kiedy to podejmą drużynę Olimpii Grudziądz.

GKS Bełchatów vs Wigry Suwałki 3:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Biel (45.), Mateusz Marzec (52., 73.)
Żółte kartki: Czajkowski - Sołdecki.

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 5. Michał Kołodziejski, 2. Mateusz Szymorek - 14. Bartosz Biel (82, 6. Dawid Kocyła), 8. Paweł Czajkowski, 19. Adrian Małachowski, 20. Mateusz Marzec (76, 10. Dawid Flaszka), 15. Wiktor Putin (79, 11. Émile Thiakane) - 18. Maciej Mas.
Wigry Suwałki: 33. Dominik Kąkolewski - 6. Grzegorz Aftyka, 34. Adrian Piekarski (46, 77. Cezary Sauczek), 4. Dawid Sołdecki, 44. Adrian Karankiewicz, 21. Konrad Matuszewski - 2. Paweł Gierach (63, 17. Oskar Furst), 22. Joel Huertas, 64. Łukasz Sosnowski (74, 8. Michał Ozga), 27. Robert Bartczak - 9. Kamil Sabiłło.