GKS już wiceliderem!

GKS już wiceliderem! - Zdjęcie główne

SportPiłkarze GKS-u Bełchatów pokonali w środę Odrę Opole, dzięki czemu awansowali na drugą pozycję w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Podopieczni Artura Derbina przystąpili do rywalizacji z opolanami bez zmian w porównaniu do jedenastki, która rozpoczynała mecz z GKS-em Jastrzębie (1:1). Już tradycyjnie w meczowej dwudziestce "Brunatnych" znalazło się aż dziewięciu zawodników o statusie wychowanka.

Wyjściowy skład: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik (kpt), Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz - Paweł Czajkowski, Artur Golański - Bartłomiej Bartosiak, Mateusz Marzec, Bartosz Biel - Maciej Mas (m).

W pierwszej części środowego spotkania biało-zielono-czarni dyktowali warunki gry. Swojej przewagi nie potrafili jednak długo przekuć chociażby w jedną bramkę. Sztuka ta udała się dopiero na pięć minut przed przerwą, kiedy to na listę strzelców wpisał się Mateusz Marzec. Przypominamy, że to trafienie tego właśnie zawodnika dało także cenny punkt w pojedynku z jastrzębianami.

Tym razem gol 25-latka pozwolił zdobyć komplet oczek, ale nie przyszło to łatwo. O ile bowiem w pierwszej odsłonie to „Brunatni” zdominowali rywala, o tyle w drugiej to w grze gości można było dostrzec większą determinację w dążeniu do zdobycia bramki. Koniec końców wynik jednak nie uległ zmianie.

Tym samym podopieczni Artura Derbina pozostają niepokonani na GIEKSA Arenie w meczu o ligowe punkty od 22 września minionego roku, a ich seria zwycięstw przed własną publiką sięga już sześciu.

Po pięciu kolejkach zmagań w Fortuna 1. Lidze GKS Bełchatów ma w swoim dorobku dziesięć punktów. Lepszym bilansem mogą pochwalić się obecnie tylko piłkarze Warty Poznań.

Na kolejne spotkanie domowe „Brunatni” będą musieli poczekać do 1 września, kiedy to podejmą Chrobrego Głogów. Wcześniej zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz (25.08.).

GKS Bełchatów vs Odra Opole 1:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Marzec (40.)
Kartki: Biel, Wołkowicz, Czajkowski - Skrzypczak