Reklama

GKS Bełchatów wciąż walczy o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze! Bardzo ważny mecz z Jastrzębiem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

GKS Bełchatów wciąż walczy o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze! Bardzo ważny mecz z Jastrzębiem - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Wydarzenia z minionej kolejki pozwoliły jeszcze przedłużyć szanse GKS-u Bełchatów na utrzymanie w Fortuna 1. Lidze. Bełchatowianie muszą być jednak bezbłędni do końca sezonu i liczyć na potknięcie rywali. Nadzieja na utrzymanie jednak nadal żyje w Bełchatowie. W najbliższej kolejce walka z bezpośrednim rywalem, GKS-em Jastrzębie.

W Bełchatowie nikt nie gasi jeszcze światła. Choć bukmacherzy nie dawali Brunatnym większych szans w meczu z Chrobrym Głogów, to wbrew przedmeczowym kursom GKS Bełchatów zdołał wywieźć trzy punkty z Głogowa.

Taki rezultat przedłuża nadzieje na utrzymanie w Fortuna 1. Lidze na kolejny sezon. By jednak ta misja zakończyła się powodzeniem, to piłkarze GKS-u Bełchatów muszą być bezbłędni w dwóch ostatnich spotkaniach obecnych rozgrywek. W tej najbliższej rywalem będzie GKS Jastrzębie, a więc kolejna drużyna zaangażowana w walkę o utrzymanie na pierwszoligowych boiskach.

Pójść za ciosem

Statystyki meczu z Chrobrym pokazują, że bukmacherzy nie pomylili się stawiając zdecydowanie na graczy z Głogowa przed spotkaniem. Jednak najważniejsza rubryka w meczowym protokole – mówiąca o zdobyczy bramkowej – zadziałała na korzyść GKS-u Bełchatów.

W najbliższą sobotę GKS Bełchatów znów musi sięgnąć po trzy punkty, by nadal liczyć się w walce o utrzymanie. Tym razem bukmacherzy nie skreślają Brunatnych. Co więcej, w tym meczu to piłkarze z Bełchatowa mają po swojej stronie nieco większą przychylność przedmeczowych kursów, które ustalili bukmacherzy. W tym momencie nie chodzi już o styl, a o zdobycie kolejnego kompletu punktów za wszelką cenę.

Kursy bukmachera Fortuna na mecz GKS Bełchatów – GKS Jastrzębie:

GKS Bełchatów – 2.66, X – 3.40, GKS Jastrzębie – 2.70

GKS Bełchatów wygrywając w najbliższej kolejce może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze przedłużyć swoje szanse na utrzymanie w Fortuna 1. Lidze. Po drugie nadrobić straty z jesieni i zyskać lepszy bilans bezpośrednich spotkań z GKS-em Jastrzębie, który jest jednym z głównych rywali Bełchatowian w walce o utrzymanie.

Jesienią GKS Jastrzębie u siebie wygrał z Brunatnymi 3:2. Te dwa gole zdobyte w wyjazdowej potyczce mogą okazać się niezwykle istotne. U siebie trzeba po prostu wygrać więcej niż jedną bramką lub stracić ich mniej niż dwie. Nadal przy założeniu, że uda się wywalczyć trzy „oczka” w najbliższą sobotę.

Bukmacherzy jednak w co najmniej dwubramkową wygraną GKS-u Bełchatów wierzyć nie chcą. Stąd na takie rozstrzygnięcie znajdziemy wysokie kursy. Firma bukmacherska Fortuna widzi to następująco:

Kursy na mecz GKS Bełchatów – GKS Jastrzębie (handicap 0:1):

GKS Bełchatów – 5.20, remis – 4.05, 02 – 1.12

Choć na szali w najbliższym meczu są – tak jak w każdym spotkaniu – trzy punkty, to gra toczy się o wiele wyższą stawkę. Finisz Fortuna 1. Ligi może jeszcze dać radość fanom w Bełchatowie.

Wszystko się może zdarzyć

GKS Bełchatów jest w sytuacji niezwykle trudnej. Do bezpiecznego miejsca traci w tym momencie sześć punktów, a więc łatwo obliczyć, że na dwie kolejki przed końcem sezonu Fortuna 1. Ligi nie wszystko zależy od Brunatnych.

Trzeba liczyć także na potknięcia rywali. Atutem GKS-u Bełchatów jest lepszy bilans w meczach bezpośrednich z Apklanem Resovią, która także może spaść z ligi. Jednak bukmacherzy przewidują, że w najbliższej kolejce Apklan Resovia może zgarnąć punkty w meczu z Chrobrym u siebie. Kurs na wygraną Resovii u bukmachera Fortuna wynosi 2.45, na wygraną lub remis 1.41. I nawet jeden punkt pozwoli Resovii na spokojne utrzymanie w Fortuna 1. Lidze na kolejkę przed końcem sezonu.

W ostatniej serii spotkań dojdzie do konfrontacji GKS Jastrzębie – Apklan Resovia. W tym przypadku, by GKS Bełchatów mógł się utrzymać, nie może paść remis. Jeśli Resovia natomiast zdobędzie punkty w najbliższej kolejce to przy założeniu dwóch wygranych Brunatnych, będzie musiała pokonać GKS Jastrzębie.

Sytuacja na pewno nie jest komfortowa i wiele musi się wydarzyć, by GKS Bełchatów utrzymał się w Fortuna 1. Lidze. Utrzymanie ekipy z GIEKSA Arena w lidze wciąż nie wydaje się być bardzo prawdopodobne. Jednak dopóki piłka w grze, to warto mieć nadzieję.

Firma bukmacherska Fortuna posiada zezwolenie umożliwiające jej prowadzenie całkowicie legalnej działalności na terytorium Polski. Fortuna jest sponsorem tytularnym rozgrywek 1 ligi. Obstawianie u bukmachera Fortuna jest legalne. Natomiast gra u nielegalnych bukmacherów nie jest dozwolona i grożą za to poważne kary. Zakłady bukmacherskie uzależniają. Hazard dla osób pełnoletnich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE