Reklama

Reklama

GKS Bełchatów ponownie ukarany przez PZPN!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

GKS Bełchatów ponownie ukarany przez PZPN! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W wtorek 2 lutego Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) zakończyła analizę dokumentów z zakresu kryterium F.09 dla klubów Fortuna 1. ligi. Efektem tych prac jest kolejna kara dla GKS-u Bełchatów, który w sezon 2021/2022 - bez względu na poziom rozgrywkowy, na którym przyjdzie grać "Brunatnym" - wejdzie z ujemnym dorobkiem punktowym. Chyba, że górniczy klub złoży odwołanie, a to zostanie uwzględnione, bo wczorajsze decyzja nie jest jeszcze prawomocna.

Reklama

Komunikat o zakończeniu prac przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN pojawił się w środę 3 lutego późnym wieczorem. GKS Bełchatów jest jedynym klubem, który znalazł się na cenzurowanym. Poniżej pełna treść komunikatu zamieszczonego na oficjalnej stronie internetowej polskiej federacji piłkarskiej.

"W toku weryfikacji dokumentów Komisja stwierdziła, że GKS Bełchatów nie uregulował zobowiązań wynikających z kryterium F.09. W stosunku do pozostałych klubów Fortuna 1. ligi. Komisja nie stwierdziła naruszeń kryterium F.09.

W związku z powyższym Komisja postanowiła pozbawić GKS Bełchatów S.A. 4 (czterech) punktów w sezonie rozgrywkowym 2021/2022 niezależnie od klasy rozgrywkowej, w której klub będzie występował.

Z uwagi na długotrwałe postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie, wykraczające poza termin 15.01.2021 r. Komisja odstąpiła od nałożenia środka kontroli w bieżącym sezonie licencyjnym.

Powyższa decyzja jest nieprawomocna, a klubowi przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od otrzymania przedmiotowej decyzji".

Przypominamy, że również sezon 2020/2021 piłkarze GKS-u Bełchatów musieli rozpocząć z ujemnym dorobkiem punktowy. Poprzednio klubowi odjęto jednak nie 4, a 2 punkty.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy