GieKSa gromi na wyjeździe

GieKSa gromi na wyjeździe - Zdjęcie główne

Sport W meczu trzeciej kolejki rozgrywek II ligi podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali w Stalowej Woli tamtejszą Stal w stosunku 4:1 i awansowali na piątą pozycję w tabeli.

W porównaniu do środowego meczu Pucharu Polski z Chojniczanką Chojnice nastąpiły trzy zmiany w wyjściowym zestawieniu „Brunatnych”. W obronie Filipa Kendzię zastąpił Michał Bierzało, za Dawida Flaszki do jedenastki wskoczył Marcin Ryszka, a w miejsce Roberta Chwastka pojawił się Emile Thiakane.

Można powiedzieć, że trener Mariusz Pawlak z tymi roszadami trafił w dziesiątkę, bo biało-zielono-czarni już na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą, a jedno z trafień zaliczył właśnie Senegalczyk Thiakane. Pomocnik bełchatowian otworzył wynik meczu uderzeniem z dystansu w dwudziestej czwartej minucie pojedynku. Siedem minut później na 2:0 podwyższył Piotr Giel uderzeniem z przewrotki.

Patryk Rachwał i spółka nie spoczęli na laurach i po kwadransie drugiej odsłony prowadzili już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Michał Bierzało, który skierował piłkę do bramki głową po dośrodkowaniu Marcina Ryszki. Osiem minut później gospodarze odpowiedzieli golem z rzutu karnego, ale po zaledwie czterech minutach PGE GKS za sprawą Dawida Flaszki, dla którego było to już szóste trafienie w sezonie 2017/18, wrócił na trzybramkowe prowadzenie.

Więcej bramek już nie padło i to „Brunatni” mogą cieszyć się z drugiego kompletu punktów w tym sezonie, który pozwolił im wskoczyć na piątą pozycję w ligowej tabeli.

Stal Stalowa Wola vs PGE GKS Bełchatów 1:4 (0:2)
Bramki: Gębalski (68 - karny) – Thianake (24), Giel (31), Bierzało (60), Flaszka (72)

Wyjściowe składy:
Stal Stalowa Wola: Frątczak – Waszkiewicz, Kolbusz, Łętocha, Żołądź, Gębalski, Stelmach, Wójcik, Sobotka, Bukowiec, Janiszewski
PGE GKS Bełchatów: Moczadło – Janasik, Klepczyński, Bierzało, Garuch – Rachwał, Ryszka – Bartosiak (71. Flaszka), Pietroń, Thiakane (87. Zdybowicz) – Giel (81. Ciarkowski)