Reklama

Reklama

Finał „Czwartków lekkoatletycznych”

Opublikowano: pt, 16 cze 2017 20:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zakończyła się runda wiosenna bełchatowskich "Czwartków lekkoatletycznych". To impreza skierowana do młodzieży ze szkół podstawowych (rocznik 2004 i młodsi).

Reklama

Podczas roku szkolnego 2016/2017 ponad 400 uczniów ze szkół podstawowych startowało w sumie w 10-ciu zawodach, podczas których rywalizowali w biegu na 60m, 300m, 600 m (dziewczęta), 1000m (chłopcy), skoku wzwyż, skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową. Każdy uczestnik podczas jednych zawodów mógł startować w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). W ciągu całego roku szkolnego zawodnicy zbierali punkty.

Zwycięzcy klasyfikacji końcowej Grand Prix wezmą udział w finale ogólnopolskim w Łodzi, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17-go czerwca. Z Bełchatowa na finał jedzie 30-stu młodych sportowców. W konkurencjach biegowych Bełchatów będą reprezentować: Wiktor Dąbrówka, Piotr Tomski, Marita Dybalak, Maria Kołodziejczuk, Wiktoria Posmyk, Antonina Leska, Wiktoria Mielczarek, Klaudia Siwiaszczyk, Maja Matyśkiewicz, Mateusz Markowiak, Michał Koszur, Oliwia Malinowska, Amelia Pawelus, Alicja Grześkowiak, Wiktoria Kuligowska i Anna Olczyk. Z kolei w skoku w dal wystartują: Dawid Danielczyk, Bartosz Pietrasiak, Marcel Sadziński, Michał Domański, Iga Stus, Patrycja Lenart, Róża Wojtasik. W skoku wzwyż barw Bełchatowa bronić będą: Marcel Szymański, Sylwester Szumigaj, Zuzanna Mielczarek, Julia Grochulska, Martyna Mielczarek, Amelia Dylewska a w rzucie piłką palantową wysatartuje Klara Ślusarczyk.

Finał Ogólnopolski “Czwartków Lekkoatletycznych” jest jedną z największych imprez lekkoatletycznych w Europie. Podczas dwudniowych zawodów wystartuje 2300 zawodników z ponad 60 miast. Pomysłodawcą “Czwartków LA” jest Marian Woronin, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem “Sport Dzieci i Młodzieży” oraz Fundacją Lekkiej Atletyki koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat nad "Czwartkami Lekkoatletycznymi" obejmuje Prezydent RP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.