eWinner2 Liga: Historyczny wynik GKS-u Bełchatów

Autor: | Zdjęcie: GKS Bełchatów (@GKSBelchatow_ on Twitter)

eWinner2 Liga: Historyczny wynik GKS-u Bełchatów - Zdjęcie główne

foto GKS Bełchatów (@GKSBelchatow_ on Twitter)

Sport W pierwszym sobotnim meczu rozgrywek eWinner 2 Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów podejmowali drużynę Pogoni Siedlce, z którą nigdy wcześniej nie wygrali. 28 sierpnia 2021 roku zapisze się w historii "Brunatnych" jako dzień, w którym ta sztuka udała im się po raz pierwszy.

Trener Patryk Rachwał po wyjazdowym zwycięstwie w spotkaniu z Hutnikiem Kraków (1:0) postanowił nie zmieniać wyjściowej jedenastki na potyczkę z siedlczanami. Tym samym na boisku od pierwszych minut zameldowali się: Kewin Komar (młodzieżowiec), Mateusz Gancarczyk, Martin Klabnik, Kajetan Kunka (M), Mateusz Szymorek (kapitan), Damian Warnecki (M), Waldemar Gancarczyk, Marcin Ryszka, Dawid Flaszka, Artur Golański i Szymon Sołtysiński. Warto również odnotować, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na ławce rezerwowych znaleźli się rekonwalescenci, Łukasz Wroński i Mikołaj Grzelak.

Sobotnie starcie rozpoczęło się od dominacji bełchatowian, którzy w pierwszym kwadransie kilkukrotnie zagrozili bramce rywali. Przyjezdni w tym czasie mieli problem, żeby wyjść z własnej połowy. Najdalej w 20. minucie, kiedy to Szymon Sołtysiński miał sytuację sam na sam z bramkarzem Pogoni, "Brunatni" powinni prowadzić przynajmniej 1:0. Brakowało jednak precyzji i skuteczności, więc zespoły schodziły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Przewagę drużynie gospodarza udało się w końcu udokumentować bramką w 55. minucie, kiedy to Warnecki w środku pola przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę gości, a następnie pobiegł w kierunku ich bramki i uderzył nie do obrony z około dwudziestego metra. Na 2:0 podwyższył kwadrans później Golański, który wykorzystał wycofanie z prawej strony pola karnego na piętnasty metr, i było po meczu. Pogoń starała się jeszcze w końcówce złapać kontakt, ale była dzisiaj na to po prostu za słaba.

Tym samym trzecie zwycięstwo podopiecznych Patryka Rachwała w szóstym spotkaniu sezonu 2021/2022 eWinner 2 Ligi stało się faktem. Zwycięstwo w pełni zasłużone, bo zespół rywala praktycznie nie stworzył sobie okazji bramkowych, a sam mógł jeszcze stracić ze trzy kolejne. Uwzględniając cztery ujemne punkty, GKS Bełchatów ma obecnie w tabeli sześć oczek. Szansa na poprawienie tego bilansu już w następną sobotę, ale łatwo nie będzie, bo "Brunatni' zmierzą się na wyjeździe z Motorem Lublin.

GKS Bełchatów vs Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)
Bramki: Damian Warnecki (54.), Artur Golański (71.)
Żółte kartki: Bielka - Miś.

GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar - 77. Mateusz Gancarczyk (85, 29. Kamil Mizera), 69. Kajetan Kunka, 38. Martin Klabník, 2. Mateusz Szymorek - 7. Damian Warnecki (81, 16. Mikołaj Grzelak), 9. Waldemar Gancarczyk, 17. Marcin Ryszka, 8. Artur Golański (85, 18. Mateusz Kempski), 10. Dawid Flaszka (80, 30. Łukasz Wroński) - 11. Szymon Sołtysiński (73, 72. Adrian Bielka).
Pogoń Siedlce: 97. Bartosz Klebaniuk - 27. Julien Tadrowski, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś - 16. Wiktor Preuss (87, 32. Dawid Nojszewski), 17. Bartosz Rymek (74, 14. Michał Kobiałka), 6. Mateusz Piotrowski (74, 10. Marcin Kozłowski II), 23. Franciszek Wróblewski - 22. Maciej Górski, 56. Cezary Demianiuk (68, 15. Eduards Višņakovs).