eWinner 2 Liga: Wyjazdowy triumf GKS Bełchatów

Autor: | Zdjęcie: GKS Bełchatów (@GKSBelchatow_ on Twitter)

eWinner 2 Liga: Wyjazdowy triumf GKS Bełchatów - Zdjęcie główne

foto GKS Bełchatów (@GKSBelchatow_ on Twitter)

Sport W sobotnim meczu piątej kolejki eWinner 2 Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów pokonali na wyjeździe 1:0 zespół Hutnika Kraków, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo na terenie rywala w sezonie 2021/2022! Za jego sprawą "Brunatni" opuścili strefę spadkową.

Trener Patryk Rachwał po remisie 1:1 z rezerwami Śląska Wrocław w minioną środę nie zdecydował się na żadne zmiany w wyjściowej jedenastce na mecz z Hutnikiem Kraków. Podstawowy skład na dzisiejsze spotkanie wyglądał więc następująco: Kewin Komar (M) - Mateusz Gancarczyk, Martin Klabnik, Kajetan Kunka (M), Mateusz Szymorek (K) - Damian Warnecki (M), Waldemar Gancarczyk, Marcin Ryszka, Dawid Flaszka, Artur Golański - Szymon Sołtysiński. Warto również podkreślić, że w kadrze znalazło się miejsce dla aż dziewięciu młodzieżowców.

Sobotni rywal bełchatowskich piłkarzy, podobnie jak GKS, znajdował się w strefie spadkowej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że "Brunatni" w czterech pierwszych kolejkach wywalczyli na boisku cztery oczka, a zerowy dorobek w tabeli wynika z kary nałożonej przez PZPN. Natomiast Hutnik zdołał tylko raz zremisować, a pozostałe trzy pojedynki przegrał. To właśnie w słabości rywala wielu fanów biało-zielono-czarnych upatrywało szansy na pierwszą wyjazdową zdobycz w sezonie 2021/2022.

Pierwsza połowa meczu Hutnik – GKS toczyła się w dość niemrawym tempie. Więcej działo się na trybunach, niż na murawie, gdzie miejscowi zaprezentowali swoją oprawę, ale to nie znaczy, że nie było żadnych okazji bramkowych. W 23. minucie spotkania przyjezdni mogli objąć prowadzenie, ale zabrakło centymetrów, żeby strzał Artura Golańskiego wylądował w siatce. Futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

W 30. minucie zakotłowało się pod bramką Hutnika, ale ostateczni zamiast samobója mieliśmy tylko rzut rożny dla podopiecznych Patryka Rachwała. Kiedy już się wydawało, że zespoły zejdą na przerwie przy stanie 0:0 na celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Martin Klabnik. Niegroźne z pozoru uderzenie,  w wyniku błędu bramkarza rywali, znalazło drogę do bramki. W drugiej odsłonie gole już nie padły, a co za tym idzie górnicza jedenastka może świętować swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w nowym sezonie.

Po okresie grania co trzy dni, przed piłkarzami GKS-u Bełchatów normalny, tygodniowy mikrocykl, który zostanie zwieńczony sobotnią potyczką z Pogonią Siedlce. Jej początek zaplanowano na godzinę 16:00.

Hutnik Kraków - GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Bramki: Martin Klabník 45
Żółte kartki: Stawarczyk, Hoyo-Kowalski, Wojcinowicz, Chmiel, Tetych.

Hutnik Kraków: 1. Bartłomiej Frasik - 3. Tomasz Wojcinowicz, 23. Piotr Stawarczyk, 4. Łukasz Kędziora (59, 45. Daniel Hoyo-Kowalski) - 15. Bartosz Tetych, 20. Mateusz Gajda (60, 11. Dominik Zawadzki), 5. Miłosz Drąg (72, 25. Patryk Kieliś), 7. Krzysztof Świątek (72, 16. Sławomir Chmiel), 10. Abdallah Hafez, 13. Piotr Zmorzyński - 28. Michał Kitliński (60, 8. Kamil Sobala).
GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar - 77. Mateusz Gancarczyk, 38. Martin Klabník, 69. Kajetan Kunka, 2. Mateusz Szymorek - 7. Damian Warnecki (72, 6. Adam Dobosz), 9. Waldemar Gancarczyk (90, 18. Mateusz Kempski), 17. Marcin Ryszka, 8. Artur Golański (73, 23. Michał Graczyk), 10. Dawid Flaszka - 11. Szymon Sołtysiński (82, 72. Adrian Bielka).