eWinner 2 Liga: Jest przełamanie GKS-u Bełchatów!

Autor: | Zdjęcie: GKS Bełchatów (via @GKSBelchatow on Twitter)

eWinner 2 Liga: Jest przełamanie GKS-u Bełchatów! - Zdjęcie główne

foto GKS Bełchatów (via @GKSBelchatow on Twitter)

Sport W sobotnim meczu 13. kolejki rozgrywek eWinner 2 Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów podejmowali na własnym boisku KKS Kalisz. Czekający na wygraną od końca sierpnia kibice "Brunatnych" w końcu doczekali się pierwszych od kilkuset minut goli i upragnionych trzech punktów! Bohaterami spotkania Artur Golański i Szymon Sołtysiński.

Do pierwszego w historii starcia z kaliszanami GKS Bełchatów przystąpił z trzema nowymi twarzami w podstawowej jedenastce, jeśli porównywać z wysoko przegranym pojedynkiem w Chojnicach. W miejsce Leonida Otczenaszenki, Damiana Warneckiego i Jewhena Radionova od pierwszej minuty na placu gry zameldowali Kewin Komar, Dawid Flaszka i Szymon Sołtysiński. Czarna seria "Brunatnych" w eWinner 2 Lidze do meczu z KKS-em to było aż sześć spotkań, w których udało się wywalczyć zaledwie jeden punkt, po bezbramkowym remisie. Z gola swoich ulubieńców fani biało-zielono-czarnych nie mieli okazji cieszyć się w żadnej z ostatnich czterech potyczek ligowych. Cel na sobotnie popołudnie był więcej jeden - wygrać po blisko dwóch miesiącach przerwy!

Fatalną passę około 500 minut bez strzelonej bramki, wliczając w to mecz pucharowy z Arką Gdynia, udało zakończy się już w trzeciej minucie pojedynku, kiedy to Artur Golański wykorzystał rzut karny. Po tym trafieniu druzyna gospodarza kontrolowała boiskowe wydarzenia, nie pozwalając na zbyt wiele przyjezdny. Prowadzenia przed przerwą nie udało się jednak podwyższyć. Sztuka ta udała się na początku drugiej połowy. Dokładnie w 50. minucie, kiedy to Szymon Sołtysiński wpakował głową piłkę do siatki z bliskiej odległości. 2:0!!! Po raz ostatni z takiego prowadzenia "Brunatni" mogli się cieszyć 28 sierpnia, kiedy to pokonali 2:0 Pogoń Siedlce.

Tego wyniku nie udało się jednak dowieźć do końca. Na kwadrans przed końcem meczu kontaktową bramkę strzelił, z kontrowersyjnego z rzutu karnego, Piotr Giel, który w sezonie 2017/18 występował przy Sportowej w Bełchatowie. W końcówce gra się zaostrzyła, a sędzia zmuszony był temperować piłkarzy wyciągając żółte kartki. Koniec końców, pomimo doliczenia aż czterech minut przez arbitra, GKS dowiózł do końca jednobramkowe prowadzenie i może świętować pierwszy komplet punktów od blisko dwóch miesięcy i w sumie czwarty w całym sezonie 2021/2022.

Następnym przeciwnikiem biało-zielono-czarnych, którzy dzięki trzem zdobytym punktom przeskoczyli w tabeli Hutnika Kraków, będzie zespół Wigier Suwałki. Spotkanie to GKS Bełchatów rozegra na terenie rywala w sobotę 23 października. Jego początek zaplanowano na godzinę 14:00. Mecz ten będzie można obejrzeć bezpłatnie w aplikacji mobilnej eWinner lub po wykupieniu subskrypcji na cały miesiąc na platformie Sportize. W przypadku opcji bukmachera wystarczy się zarejestrować i ściągnąć aplikację, by transmisje z eWinner 2 ligi móc oglądać na urządzeniach mobilnych bezpłatnie. Transmisje ze wszystkich meczów eWinner 2 Ligi dostępne są także na płatnej platformie streamingowej www.sportize.pl (koszt miesięcznej subskrypcji to 23,99 zł).

GKS Bełchatów vs KKS 1925 Kalisz 2:1 (1:0)

Bramki: Artur Golański 3. (k), Szymon Sołtysiński 50. - Piotr Giel 74. (k)
Żółte kartki: Sołtysiński - Kendzia, Kamiński.

GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar - 77. Mateusz Gancarczyk, 69. Kajetan Kunka, 38. Martin Klabník, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński (61, 29. Kamil Mizera; 82, 7. Damian Warnecki), 23. Michał Graczyk, 9. Waldemar Gancarczyk, 8. Artur Golański (69, 31. Jewhen Radionow), 10. Dawid Flaszka - 11. Szymon Sołtysiński (83, 72. Adrian Bielka).
KKS 1925 Kalisz: 1. Maciej Krakowiak - 37. Nikodem Zawistowski (67, 22. Karol Smajdor), 42. Wiktor Smoliński (46, 71. Kamil Koczy), 26. Filip Kendzia (89, 9. Mateusz Majewski), 32. Przemysław Stolc, 21. Marcin Radzewicz (67, 77. Daniel Kamiński) - 7. Bartłomiej Maćczak, 3. Mateusz Gawlik, 24. Mateusz Wysokiński (67, 11. Michał Borecki), 20. Toni Segura - 99. Piotr Giel.