eWinner 2 Liga: Gol w końcówce przesądził o wyniku meczu w Suwałkach

Autor: | Zdjęcie: Adrian Mielczarski (via @GKSBelchatow on Twitter)

eWinner 2 Liga: Gol w końcówce przesądził o wyniku meczu w Suwałkach - Zdjęcie główne

foto Adrian Mielczarski (via @GKSBelchatow on Twitter)

Sport W sobotnie popołudnie piłkarze GKS-u Bełchatów rywalizowali na wyjeździe z zespołem Wigier Suwałki, a to wszystko w ramach 14. kolejki rozgrywek eWinner 2 Ligi 2021/2022. Losy tej konfrontacji rozstrzygnął gol zdobyty w samej końcówce pojedynku.

Po długo oczekiwanym zwycięstwie w poprzedniej kolejce drugoligowych zmagań (2:1 z KKS Kalisz - przyp.), sztab szkoleniowy górniczego klubu zdecydował się tylko na jedną zmianę w wyjściowym zestawieniu na wyjazdową potyczkę z Wigrami Suwałki. W miejsce Artura Golańskiego od pierwszej minuty na murawie zameldował się Adam Dobosz. Bełchatowianie nie byli faworytem pojedynku z Wigrami, które marzą o szybki powrocie na zaplecze elity, ale w Bełchatowie wszyscy mieli nadzieję, że po wygranej z kaliszanami uda się pójść za ciosem.

Jako pierwsza w sobotę na listę strzelców wpisała się drużyna gospodarza, która objęła prowadzenie po bramce Mariusza Rybickiego, który wykorzystał okazję, jaka pojawiła się po błędzie bełchatowian przy wyprowadzaniu piłki z linii obrony. Pięć minut później mogło być już 0:2 z perspektywy przyjezdnych, ale na szczęście sędzia liniowy zasygnalizował głównemu spalonego i gol nie został uznany. Zawodnicy GKS-u starali się odrobić straty jeszcze przed przerwą, ale niewiele z tych starań wynikało.

Sztuka ta udała się po około dwudziestu minutach rywalizacji w drugiej odsłonie, kiedy to piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Martin Klabnik. Na kwadrans przed końcem blisko powrotu na prowadzenie były Wigry, ale ostatecznie pomimo zamieszania w polu karnym piłka nie znalazła drogi do siatki. Doszło do tego dziesięć minut później, czyli mniej więcej na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy dośrodkowanie z lewej strony boiska na długi słupek wykorzystał Robert Bartczak, z bliska pakując piłkę do bramki bełchatowian.

Na odrobienie strat po raz drugi zabrakło "Brunatnym" już czasu, a co za tym idzie, ósma porażka GKS- Bełchatów w sezonie 2021/2022 eWinner 2 ligi stała się faktem. Szkoda, bo remis był naprawdę w zasięgu ręki. W piętnastej serii gier GKS Bełchatów zmierzy się na własnym stadionie z ostatnim w stawce Sokołem Ostróda. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 12:30 w sobotę 30 października. Trzy punkty w tym starciu to jedyne czego można wymagać od "Brunatnych" w starciu z autsajderem drugoligowych zmagań.

Wigry Suwałki vs GKS Bełchatów 2:1 (1:0)

Bramki: Mariusz Rybicki (20.), Robert Bartczak (87.) - Martin Klabník (66.)
Żółte kartki: Lewandowski - Dobosz, Szymorek, M.Gancarczyk.

Wigry Suwalki: 30. Hieronim Zoch - 26. Kacper Michalski, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Michał Ozga, 25. Elso Brito - 11. Patryk Mularczyk (71, 28. Kamil Adamek), 6. Mikołaj Łabojko, 8. Bartłomiej Babiarz (90, 4. Piotr Pierzchała), 22. Mateusz Sowiński (81, 23. Mikołaj Randak), 90. Denis Gojko (82, 14. Kōsei Iwao) - 10. Mariusz Rybicki (82, 27. Robert Bartczak).
GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar - 77. Mateusz Gancarczyk (89, 18. Mateusz Kempski), 69. Kajetan Kunka, 38. Martin Klabník, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński, 23. Michał Graczyk, 9. Waldemar Gancarczyk, 10. Dawid Flaszka, 6. Adam Dobosz (58, 72. Adrian Bielka) - 11. Szymon Sołtysiński.