eWinner 2 Liga: GKS Bełchatów zapłacił za nieskuteczność

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GKS Bełchatów (@GKSBelchatow_ on Twitter)

eWinner 2 Liga: GKS Bełchatów zapłacił za nieskuteczność - Zdjęcie główne

foto GKS Bełchatów (@GKSBelchatow_ on Twitter)

Sport Kibice bełchatowskiego klubu bardzo liczyli na to, że piłkarze GKS-u zwycięstwem nad Pogonią Grodzisk Mazowiecki zakończą serię czterech porażek w rozgrywkach eWinner 2 Ligi 2021/22. Tę fatalną passę faktycznie udało się w sobotę przerwać, ale tylko za sprawą bezbramkowego remisu. Znowu na przeszkodzie do lepszego wyniku stanęła nieskuteczność pod bramką rywala.

Do meczu z absolutnym beniaminkiem rozgrywek na szczeblu centralnym "Brunatni" przystąpili z dwiema zmianami w wyjściowym składzie w porównaniu do poprzedniego meczu ligowego z Garbarnią w Krakowie. Pojedynek z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w podstawowej jedenastce rozpoczęli Michał Graczyk i Szymon Sołtysiński, którzy zastąpili Marcina Ryszkę i Dawida Flaszkę.

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, gole na GIEKSA Arenie w sobotę nie padły, ale samo spotkanie było dużo ciekawsze niż mógłby wskazywać na to sam wynik. Już w pierwszym kwadransie każda z drużyn stworzyła sobie sytuację, ale najpierw chybił Kalinowski, a następnie w odpowiedzi Gancarczyk. Około 20. minuty bełchatowianie domagali się rzutu karnego za domniemany faul na Sołtysińskim, ale sędziowie pozostali konsekwentni i na jedenasty metr nie wskazali. Na dziesięć minut przed przerwą biało-zielono-czarni byli blisko objęcia prowadzenia, ale Michał Graczyk uderzył w poprzeczkę!!! Chwilę później szczęścia próbował też Grzelak, ale w tym przypadku wielkim kunsztem popisał się bramkarz przyjezdnych, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy groźniejszy był zespół gości, a przed kolejne blisko pół godziny byliśmy świadkami typowego meczu walki. Emocje pojawiły się w samej końcówce, kiedy świetne okazje na zdobycie zwycięskiego gola mieli zmiennicy, Mizera i Wroński. Obu na drodze do szczęścia stanął jednak znakomicie dysponowany golkiper przyjezdnych, bezapelacyjnie najlepszy zawodnik sobotnich zawodów przy Sportowej w Bełchatowie. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić na parę minut przed końcem regulaminowego czasu gry, ale "Brunatnych" uratował słupek, a następnie udanie interweniował Otczenaszenko.

Tym samym spotkanie GKS-u Bełchatów z Pogonią Grodzisk Mazowiecki zakończyło się bezbramkowym remisem, choć sytuacji z obu stron nie brakowało, co można zobaczyć w skrócie wczorajszego meczu. Remis z beniaminkiem eWinner 2 ligi na własnym boisku z pewnością nie jest spełnieniem marzeń piłkarzy GKS-u i ich kibiców. Niemniej warto odnotować, że za jego sprawą biało-zielono-czarni przerwali serię pięciu porażek, zdobywając pierwszy punkt od 28 sierpnia, kiedy to pokonali 2:0 Pogoń Siedlce.

Jeden zdobyty punkt niewiele zmienia w tabeli. GKS Bełchatów wciąż zajmuje w niej przedostanie miejsce z zaledwie siedmioma punktami na koncie i do bezpiecznego miejsca traci pięć oczek. Szansa na poprawienie tego dorobku już w najbliższą sobotę, ale łatwo o to nie będzie, bo podopieczni Patryka Rachwała zmierzą się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice, czwartym obecnie zespołem w ligowej stawce.

GKS Bełchatów vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:0