eWinner 2 Liga: GKS Bełchatów wyszedł na zero

Autor: | Zdjęcie: GKS Bełchatów (@GKSBelchatow_ on Twitter)

eWinner 2 Liga: GKS Bełchatów wyszedł na zero - Zdjęcie główne

foto GKS Bełchatów (@GKSBelchatow_ on Twitter)

Sport W spotkaniu 4. kolejki rozgrywek eWinner 2 Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów zremisowali u siebie 1:1 z rezerwami Śląska Wrocław. W jednej z ostatnich akcji meczu "Brunatni" byli blisko zdobycia zwycięskiego gola, ale sędziowie uznali, że obrońca przyjezdnych zdołał wybić futbolówkę zanim ta przekroczyła linię bramkową.

Po wysokiej porażce z Ruchem w Chorzowie (0:4), do której doszło w minioną sobotę, trener Patryk Rachwał zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowym składzie na środowy mecz z rezerwami Śląska Wrocław. W miejsce Adama Dobosza i Michała Graczyka od pierwszej minuty zagrali dziś Kajetan Kunka i Marcin Ryszka. Warto również odnotować, że łącznie w kadrze meczowej "Brunatnych" na to spotkanie znalazło się aż ośmiu młodzieżowców. W składzie rywala nie zabrakło natomiast zawodników znanych kibicom PKO Bank Polski Ekstraklasy, żeby wymienić tylko niezwykle doświadczonego Piotra Celebana.

Niestety pojedynek z wrocławianami rozpoczął się dla biało-zielono-czarnych fatalnie, bo od straty gola już w szóstej minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Adrian Bukowski. Bramka padła po kontrze zapoczątkowanej stratą piłki przez Mateusza Szymorka (?), który zapędził się na połowę rywala, gdzie przegrał pojedynek jeden na jeden.

Od momentu straty gola  bełchatowianie dążyli do wyrównania, czego byli blisko już w 10. minucie, ale sztuka ta udała się dopiero po przerwie. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Sołtysiński, który wykorzystał podanie Darmiana Warneckiego. Bramka padła po odbiorze piłki w polu karnym rywali.

W samej końcówce, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, GKS był bliski przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Zabrakło centymetrów lub lepszego ustawienia sędziów. Trudno przesądzać czy piłka faktycznie przekroczyła linię bramkową jak chcieli piłkarze z Bełchatowa, czy została wybita z linii bramkowej, czego pewni byli goście z Wrocławia oraz arbitrzy.

Koniec końców środowa potyczka zakończyła się remisem 1:1 i podziałem punktów. Dzięki zdobyciu jednego oczka bełchatowianie odrobili już cztery ujemne punkty, którymi zostali ukarani przez PZPN.

Następny mecz o drugoligowe punkty GKS Bełchatów rozegra na wyjeździe już w najbliższą sobotę. Rywalem Hutnik Kraków, który w sezonie 2021/2022 nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa, a w środę przegrał po raz trzeci (0:3 z Motorem w Lublinie – przyp.). Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

GKS Bełchatów - Śląsk II Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki: Szymon Sołtysiński (56.) - Adrian Bukowski (6.)
Żółte kartki: Sołtysiński, Kunka - Poprawa.

GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar - 77. Mateusz Gancarczyk, 38. Martin Klabník, 69. Kajetan Kunka, 2. Mateusz Szymorek - 7. Damian Warnecki, 9. Waldemar Gancarczyk, 17. Marcin Ryszka (74, 23. Michał Graczyk), 8. Artur Golański (74, 31. Jewhen Radionow), 10. Dawid Flaszka - 11. Szymon Sołtysiński (89, 72. Adrian Bielka).
Śląsk II Wrocław: 1. Józef Burta - 3. Piotr Celeban, 28. Konrad Poprawa, 4. Kacper Radkowski (65, 5. Filip Olejniczak), 11. Szymon Krocz - 18. Patryk Caliński (81, 14. Michał Szmigiel), 33. Adrian Bukowski (71, 10. Mateusz Młynarczyk), 16. Javier Ajenjo Hyjek, 41. Bartosz Marchewka (71, 15. Hubert Konstanty), 19. Adrian Łyszczarz - 27. Przemysław Bargiel (81, 34. Szymon Michalski).