eWinner 2 Liga: GKS Bełchatów nie sprostał liderowi

Autor: | Zdjęcie: Adrian Mielczarski (via @GKSBelchatow on Twitter)

eWinner 2 Liga: GKS Bełchatów nie sprostał liderowi - Zdjęcie główne

foto Adrian Mielczarski (via @GKSBelchatow on Twitter)

Sport W drugim piątkowym meczu 16. kolejki eWinner 2 Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów rywalizowali na wyjeździe ze Stalą Rzeszów i byli równorzędnym przeciwnikiem dla lidera rozgrywek. Niestety tylko w pierwszej połowie. Po przerwie lider pokazał, dlaczego to on znajduje się na czele stawki, a bełchatowianie w strefie spadkowej.

Sztab szkoleniowy "Brunatnych" dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowym składzie na mecz ze Stalą Rzeszów w porównaniu do wygranego spotkanie z Sokołem Ostróda. W miejsce wykartkowanego Mateusza Gancarczyka od pierwszej minuty zagrał ligowy debiutant, zaledwie siedemnastoletni Mateusz Mikulski. Bełchatowscy piłkarze skazywani byli przez wszystkich ekspertów i komentatorów na porażkę w piątkowym meczu i trudno się temu dziwi wszak przyszło im rywalizować z zespołem, który znajdował się na czele stawki za sprawą zdobycia aż 38 z 45 możliwych do wywalczenia punktów.

Pierwsza połowa nie była jednak zła w wykonaniu biało-zielono-czarnych, którzy co prawda byli drużyną słabszą z przebiegu gry, ale tak naprawdę nie pozwolili faworytowi na stworzenie zbyt wielu okazji bramkowych. Sami też nic wielkiego nie wykreowali i zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 0:0. W tym momencie wydawało się, że przynajmniej punkt jest w zasięgu bełchatowian, ale wszystko zmieniło się na początku drugiej połowy, dokładnie w 49. minucie, kiedy to Łukasz Góra strzałem z okolic dziesiątego metra wykończył akcję, która rozpoczęła się na prawym skrzydle. To trafienie dodało skrzydeł ekipie gospodarza, która coraz śmielej poczynała sobie na boisku.

Nadzieje GKS-u Bełchatów na jakąkolwiek zdobycz punktową prysnęły w 69. minucie, kiedy na 2:0 podwyższył Bartosz Wolski, który dla odmiany wykorzystał dogranie z lewej strony pola karnego. Jakieś cztery minuty później Krzysztof Danielewicz popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego, a że piłka była ustawiona na dwudziestym metrze, to bramkarz "Brunatnych" miał niewiele do powiedzenia. 3:0 dla Stali Rzeszów. Wynik ten już nie uległ zmianie, co oznacza trzynastą wygraną lidera eWinner 2 Ligi w sezonie 2021/2022 i dziewiątą porażkę GKS-u Bełchatów niezmiennie od początku rozgrywek zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Strata do bezpiecznej pozycji wynosi obecnie pięć punktów.

W 17. kolejce GKS Bełchatów podejmie Radunię Stężyca. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 16:00 w sobotę 13 listopada. Bilety na to spotkanie trafiły już do internetowej sprzedaży. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Stal Rzeszów vs GKS Bełchatów 3:0 (0:0)
Bramki: Łukasz Góra (49.), Bartosz Wolski (69.), Krzysztof Danielewicz (75.)

Stal Rzeszów: 39. Wiktor Kaczorowski - 15. Dominik Marczuk, 26. Łukasz Góra, 91. Paweł Oleksy, 37. Piotr Głowacki - 7. Krzysztof Danielewicz (80, 17. Dawid Olejarka), 10. Bartłomiej Poczobut, 68. Bartosz Wolski (80, 22. Jakub Szczypek) - 6. Ramil Mustafajew (65, 69. Damian Michalik), 19. Patryk Małecki (89, 18. Bartosz Snopczyński), 11. Andreja Prokić (89, 9. Rafał Maciejewski).
GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar - 69. Kajetan Kunka (67, 6. Adam Dobosz), 38. Martin Klabník, 55. Mateusz Mikulski, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński (71, 7. Damian Warnecki), 23. Michał Graczyk, 9. Waldemar Gancarczyk, 8. Artur Golański (71, 5. Mikołaj Gabor), 10. Dawid Flaszka (78, 72. Adrian Bielka) - 11. Szymon Sołtysiński (78, 31. Jewhen Radionow).