Efektowne zwycięstwo „Brunatnych” [OBEJRZYJ BRAMKI!]

Efektowne zwycięstwo „Brunatnych” [OBEJRZYJ BRAMKI!] - Zdjęcie główne

SportW niedzielnym meczu 16. kolejki Fortuna 1.Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów rozgromili na wyjeździe zespół Puszczy Niepołomice, odnosząc tym samym swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2019/2020.

Trener Artur Derbin zdecydował się tylko na jedną zmianę w wyjściowej jedenastce w porównaniu do konfrontacji z Miedzią Legnica, która zakończyła się podziałem punktów (1:1). W miejsce pauzującego za kartki Krzysztofa Wołkowicza na lewą stronę defensywy wskoczył Mateusz Szymorek.

Biało-zielono-czarni nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku meczu z niepołomiczanami, bo już w trzeciej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się niezawodny w tym sezonie Mateusz Marzec, dla którego było to już dziewiąte trafienie w bieżących rozgrywkach. Skromne prowadzenie górniczego klubu, po fenomenalnym uderzeniu z dystansu, utrzymało się do przerwy.

Po niej na dobre rozwiązał się worek z bramkami. Jako pierwszy do siatki rywali trafił już w 50. minucie pojedynku 17-letni Dawid Kocyła, który popisał się odbiorem na połowie rywali i błyskawicznym rajdem, wykorzystując z zimną krwią sytuację sam na sam z golkiperem gości.

Gospodarze nie zwiesili głów i walczyli do końca o odrobienie strat. Dwadzieścia minut po trafieniu Kocyły drużyna Puszczy zdobyła po rzucie rożnym kontaktowego gola, ale to było wszystko, na co było stać w niedzielę zespół gospodarzy. Później strzelali już tylko piłkarze z Bełchatowa.

W 77. minucie Kocyła z Marcem założyli pressing w okolicach pola karnego rywali, w konsekwencji którego 17-letni wychowanek GKS-u był faulowany w szesnastce. Do rzutu karnego podszedł Marzec, którego strzał został obroniony, ale wobec dobitki egzekutora jedenastki golkiper niepołomiczan był już bezradny. To dziesiąty gol tego zawodnika w Fortuna 1.Lidze.

Podopieczni Artura Derbina nie zadowolili się prowadzeniem 3:1 i zdołali dołożyć jeszcze jedno trafienie. Wynik meczu ustalił Bartłomiej Bartosiak, który wyprowadzając kontrę zwiódł rywali na linii pola karnego i posłał strzał po długim rogu, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi przeciwnej drużyny.

Zwycięstwo GKS-u w Niepołomicach mogło być jeszcze bardziej efektowne, ale już w doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał wprowadzony w końcówce 19-letni Maciej Mas.

Na koniec warto odnotować jeszcze, że efektowna wygrana z Puszczą Niepołomice to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo na wyjeździe od przeszło pół roku. Tym samym biało-zielono-czarni przerwali serię dziesięciu spotkań bez wygranej w „delegacji”.

Kolejny mecz ligowy dokłądnie za tydzień, kiedy to na GIEKSA Arenę w Bełchatowie zawita GKS Tychy. Będzie to okazja do rewanżu za porażkę w tegorocznej edycji Totolotek Pucharu Polski.

Puszcza Niepołomice vs GKS Bełchatów 1:4 (0:1)
Bramki: Mateusz Bartków (70.) - Mateusz Marzec (3., 76.), Dawid Kocyła (49.), Bartłomiej Bartosiak (87.)
Kartki: Furtak - Małachowski, Grolik.

Puszcza Niepołomice: 22. Karol Niemczycki - 21. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 27. Mateusz Bartków, 28. Michał Mikołajczyk - 10. Hubert Tomalski, 11. Marcin Stefanik (46, 2. Łukasz Szczepaniak), 25. Wiktor Żytek, 14. Jakub Serafin, 17. Bartosz Żurek (66, 70. José Embaló) - 19. Marcin Orłowski (65, 9. Jakub Bąk).
GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 5. Michał Kołodziejski, 2. Mateusz Szymorek - 14. Bartosz Biel, 8. Paweł Czajkowski, 19. Adrian Małachowski, 20. Mateusz Marzec (86, 7. Bartłomiej Bartosiak), 11. Émile Thiakane (89, 15. Wiktor Putin) - 6. Dawid Kocyła (76, 18. Maciej Mas).