Długo oczekiwane przełamanie „Brunatnych”

Długo oczekiwane przełamanie „Brunatnych” - Zdjęcie główne

SportW spotkaniu czternastej kolejki rozgrywek II ligi piłkarze PGE GKS-u Bełchatów pokonali na własnym terenie 1:0 MKS Kluczbork, odnosząc tym samym pierwsze od dwóch miesięcy zwycięstwo w meczu o punkty.

W porównaniu do środowego pojedynku z Gwardią Koszalin, trener Mariusz Pawlak zdecydował się na trzy zmiany w wyjściowej jedenastce. W miejsce Filipa Kendzi, Patryka Rachwała i Emile Thiakane pojawili się Mikołaj Bociek, Łukasz Pietroń i Michał Ciarkowski.

Biało-zielono-czarni od początku chcieli narzucić swój styl gry przyjezdnym, co dość szybko się udało. Już w siódmej minucie bełchatowianie mogli objąć prowadzenie, ale Piotr Giel fatalnie spudłował po dośrodkowaniu Patryka Janasika. Po upływie mniej więcej dwudziestej minuty pierwszej połowy szanse mieli ponownie Giel i Ciarkowski, ale pierwszy minął się z piłką, a drugi uderzył wprost w bramkarza.

W trzydziestej pierwszej minucie gospodarze w końcu przypieczętowali udokumentowali swoją optyczną przewagę. Dośrodkowanie Dawida Flaszki trafiło w rękę jednego z obrońców gości i arbiter nie miał innego wyjścia jak tylko wskazać na jedenasty metr. Karnego na gola, uderzeniem w środek bramki, zamienił Łukasz Pietroń. Było to trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie 2017/18.

Drugie czterdzieści pięć minut stało przede wszystkim pod znakiem ostrej walki, co zaowocowało aż czterema żółtymi kartkami w tym fragmencie meczu Oczywiście obie drużyny dążyły też do zdobycia bramki, ale ta sztuka, pomimo stworzenia kilku okazji, żadnej z nich się nie udała.

Tym samym gol Łukasza Pietronia z trzydziestej minuty spotkania okazał się tym decydującym. „Brunatni” pokonując skromnie 1:0 MKS Kluczbork odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo od 25 sierpnia, kiedy to ograli zespół Rozwoju Katowice.

Kolejnym rywalem podopiecznych Mariusza Pawlaka będzie Wisła Puławy. Spotkanie to zostanie rozegrane w najbliższą sobotę w Puławach. Tydzień później, 4 listopada (godzina 17:00), na GIEKSA Arenie PGE GKS zmierzy się z Gryfem Wejherowo.

PGE GKS Bełchatów – MKS Kluczbork 1:0 (1:0)
Bramki: Pietroń (31 - karny)
Kartki: Bierzało, Bociek, Wojowski – Gierak, Skoczylas

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik – Janasik, Bociek, Bierzało, Wojowski – Pietroń, Ryszka – Garuch (C) (60. Chwastek), Flaszka (83. Kendzia), Ciarkowski (73. Bartosiak) – Giel
MKS Kluczbork: Majchrowski – Skoczylas, Gierak, Brodziński, Nitkiewicz (C) – Nakrošius, Bodziony (55. Niemczyk) – Kościelniak (84. Reisch), Deja (76. Glanowski), Baraniak – Wolny (55. Zieliński)