"Brunatni" przegrywają w Opolu

Opublikowano:
Autor:

"Brunatni" przegrywają w Opolu - Zdjęcie główne

Sport W piątkowym meczu 5. kolejki FORTUNA 1 Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów musieli uznać wyższość Odry w Opolu. Choć podopieczni Marcina Węglewskiego byli lepsi z gry, to z trzech punktów cieszyła się drużyna gospodarza, której zwycięstwo dał jedyny celny strzał. Bohaterem został Krzysztof Janus, w latach 2007-2010 piłkarz "Brunatnych".

Sztab szkoleniowy biało-zielono-czarnych był zmuszony do dokonania dwóch zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do spotkania z GKS-em Tychy. Za kontuzjowanych Mariusza Magierę i Michała Pawlika do pierwszej jedenastki wskoczyli Arkadiusz Najemski i Jakub Witek. Już tradycyjnie w 20-osobowej kadrze bełchatowian na spotkanie ligowe mieliśmy ośmiu wychowanków i taką samą liczbę młodzieżowców.

Niestety potwierdziło się przysłowie, że historia lubi się powtarzać. Dokładnie tak jak 6 marca, "Brunatni" przegrali w Opolu 0:1 po golu Krzysztofa Janusa, który jak wspomnieliśmy na wstępie przez trzy sezony bronił barw górniczego klubu. Tym razem o porażce GKS-u zdecydowało kapitalne trafienie z rzutu wolnego. Szkoda tym bardziej, że z przebiegu gry to gra podopiecznych Marcina Węglewskiego mogła podobać się bardziej. Przede wszystkim była konkretnejsza, bo akcje zakończyły się kilkoma celnymi uderzeniami na bramkę rywala.

W 9. minucie Łukasz Wroński popisał się dynamicznym rajdem zakończonym strzałem nad poprzeczką. Ten sam zawodnik dziewiętnaście minut później przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Odry. Przed końcem pierwszej połowy z dystansu huknął Waldemar Gancarczyk, po czym piłkę z trudem wybił golkiper opolskiej ekipy. Druga połowa była już słabsza, czego konsekwencją była porażka. Gospodarze decydujący cios zadali w 54. minucie, kiedy to przed polek karnym sfaulowany został Dawid Kort. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Krzysztof Janus i kapitalnie przymierzył pokonując Pawła Lenarcika, który w piątkowym meczu pełnił rolę kapitana.

Pomimo starań w końcówce nie udało się doprowadzić do wyrównania i tym samym trzecia porażka w sezonie ligowym 2020/2021 stała się faktem. Szansa na rehabilitację przyjdzie bardzo szybko, bo już w najbliższą środę, kiedy to biało-zielono-czarnych czeka prestiżowe starcie. 30 października GKS Bełchatów zmierzy się na stadionie przy Sportowej 3 z ŁKS-em Łódź, jednym z głównych faworytów do awansu. Przypominamy, że bilety na derby województwa można kupować w Punkcie Obsługi Kibica oraz przez stronę internetową (bilet.gksbelchatow.com).

Odra Opole - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramki: Krzysztof Janus (55.)
Żółte kartki: Kort - Szymorek, Wroński, Witek, Najemski.

Odra Opole: 23. Kacper Rosa - 80. Kacper Tabiś, 27. Mateusz Kamiński, 2. Piotr Żemło, 21. Konrad Matuszewski - 9. TomአMikinič (87, 38. Mateusz Gancarczyk), 14. Sebastian Bonecki, 66. Miłosz Trojak, 10. Dawid Kort (82, 5. Rafał Niziołek), 7. Krzysztof Janus (70, 94. Konrad Nowak) - 28. Arkadiusz Piech (82, 11. Dawid Czapliński).
GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 4. Seweryn Michalski, 18. Arkadiusz Najemski, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński (84, 99. Jakub Bator), 19. Waldemar Gancarczyk, 74. Jakub Witek (60, 8. Damian Hilbrycht), 71. Patryk Makuch, 24. Bartłomiej Eizenchart (74, 7. Szymon Łapiński) - 9. Patryk Winsztal (74, 10. Dawid Flaszka).