„Brunatni” na remis z ŁKS-em

„Brunatni” na remis z ŁKS-em - Zdjęcie główne

Sport W trzecim meczu sparingowym podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2017/18 podopieczni Mariusza Pawlaka zremisowali 3:3 z Łódzkim Klubem Sportowy.

Pojedynek z beniaminkiem II ligi rozpoczął się w sobotnie południe i był przedostatnim meczem testowym bełchatowian przed pierwszym starciem o stawkę w nowym sezonie, jakim będzie potyczka z Rekordem Bielsko-Biała w rundzie wstępnej Pucharu Polski (16 lipca, godz. 17:00).

W kadrze PGE GKS-u na dzisiejszy mecz towarzyski znalazło dwudziestu czterech piłkarzy, w tym czterech zawodników testowanych przez górniczy klub: Filip Kendzia, Patryk Janasik, Tomasz Gomola i Arkadiusz Moczadło. Wcześniej sprawdziany w drużynie Mariusza Pawlaka zakończyli Marcin Pigiel, który doznał kontuzji w meczu z KKS-em Kalisz oraz bramkarz Maciej Bąbel.

Wszystko, co najlepsze dla „Brunatnych” podczas dzisiejszej potyczki zobaczyliśmy w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, kiedy padły w sumie aż cztery bramki. W tym trzy dla piłkarzy z Bełchatowa. Swoje debiutanckie gole w biało-zielono-czarnych barwach zdobyły świeże nabytki PGE GKS-u: Emile Thiakane, Piotr Giel i Michał Ciarkowski.

Druga połowa nie była już tak udana. Ton boiskowym wydarzeniom nadawali bowiem łodzianie, którzy zdołali w ostatnich minutach meczu wyszarpać remis. Jest to trzecie starcie bełchatowian w okresie przygotowawczym, które kończy się takim rozstrzygnięciem. We wcześniejszych meczach podopieczni Mariusza Pawlaka nie zdołali pokonać pierwszoligowego Znicza Pruszków (0:0) i trzecioligowego KKS-u Kalisz (1:1).

PGE GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 3:3 (3:1)
Bramki: Thiakane (31), Giel (44), Ciarkowski (45) – Bryła (35), Guzik (55), Pyrdoł (86)

Wyjściowe składy:
PGE GKS Bełchatów: Lenarcik, Pietroń, Grolik, Kendzia (testy), Szubertowski, Ryszka, Thiakane, Garuch, Janasik (testy), Ciarkowski, Giel. II połowa: Moczadło (testy), Flaszka, Klepczyński, Zieliński, Chwastek, Rachwał, Ryszka, Bartosiak, Bociek, Gomola (testy). Zmiany: Zdybowicz (za Ryszkę) i Chwałowski (za Janasika)
ŁKS Łódź: Brzozowski, Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus, Kostyrka, Gamrot, Margol, Bryła, Burkhardt, Zagdański.