Reklama

Bełchatowski talent powalczy o medal Halowych Mistrzostw Polski

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowski talent powalczy o medal Halowych Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Niespełna 18-letni Mateusz Górny, zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, pokazał się ze znakomitej strony podczas tegorocznej edycji mityngu Orlen Cup w Łodzi, a już w najbliższą sobotę powalczy w Toruniu o medal mistrzostw kraju. W przededniu tego wydarzenia nastoletni sprinter został doceniony przez władze Bełchatowa.

Mateusz Górny, o którym jest coraz głośniej w lekkoatletycznym światku, to jeden z najszybszych zawodników młodego pokolenia w Polsce. Podczas wtorkowych zmagań w Łodzi ustanowił swój nowy rekord życiowy w biegu na 60 metrów (6,76 sekundy). Rok wcześniej na tej samej imprezie miał rezultat gorszy o 0,1 sekundy.

Przed bełchatowskim lekkoatletą już w najbliższy weekend jeden z najważniejszych startów w bieżącym sezonie, czyli Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (U20 i U18), które odbędą się w Toruniu.

„Mateusz nie jest faworytem, w Polsce mamy obecnie najwyższy poziom wśród juniorów na dystansie 60 metrów. Trzeba pamiętać, że ten dystans nie wybacza błędów. Zawsze swoim zawodnikom powtarzam, że eliminacje są ważniejsze od finału, bo to właśnie w eliminacjach odpadają mistrzowie. Jestem przekonany, że Mateusz pobiegnie w finale, tam warunki będą identyczne dla wszystkich zawodników. Jest najszybszym w historii osiemnastolatkiem, a to doskonały prognostyk przed mistrzostwami” – tonuje oczekiwania Łukasz Mantyk, trener Mateusza Górnego.

W przededniu wyjazdu na mistrzostwa kraju bełchatowski talent spotkał się w wiceprezydentem naszego miasta, Łukaszem Politańskim, który pogratulował zdolnemu juniorowi doskonałego rezultatu podczas zawodów w Łodzi oraz podziękował za promocję Bełchatowa na prestiżowym mityngu Orlen Cup 2020.

„Cieszymy się z wyników i sukcesów bełchatowian. To jest olbrzymia duma i zaszczyt. Wszystkie wyniki niosą promocję i nazwę Bełchatowa poza nasz region, a można nawet rzec, że w Polskę i świat. Dlatego też wspieramy naszych sportowców i kluby, jak chociażby Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny” – powiedział wiceprezydent Politański, podczas wręczania Mateuszowi Górnemu i trenerowi Łukaszowi Mantykowi listów gratulacyjnych podpisanych przez prezydent Mariolę Czechowską.

Pomimo młodego wieku Mateusz Górny ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Do tych najcenniejszych należy zaliczyć tytuł mistrza Polski do lat 18 wywalczony w minionym roku w biegu na 60 metrów.

Szansa na wywalczenie kolejnego medalu już w najbliższy weekend, a dokładnie w sobotę, kiedy to rano odbędą się eliminacje, a popołudniu finały biegów sprinterskich.

Wydarzenia podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu można śledzić na żywo w Internecie, konkretnie na Sport TV Toruń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE