Bełchatowianka, Marta Dudek z pucharem w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym

Bełchatowianka, Marta Dudek z pucharem w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym - Zdjęcie główne

SportMłoda bełchatowianka - Marta Dudek rozpoczęła tenisowy sezon halowy 2019/2020, biorąc udział w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 12, zorganizowanym przez KT Start Łódź, który został rozegrany systemem pucharowym. Zdobyła pierwsze miejsce w grze pojedynczej oraz pierwsze w grze podwójnej wraz z Martą Tabołą.

W Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 12 wzięło udział 9 zawodniczek. Wśród nich była utalentowana bełchatowianka, która swoją karierę tenisową rozpoczęła w wieku 5 lat. Więcej na temat historii pasji Marty Dudek pisaliśmy TUTAJ.

Marta została rozstawiona z nr 1, co pozwoliło jej uniknąć 1 meczu. Pierwszy swój mecz rozegrała dopiero z Leną Miszczak (Pabianicki Klub Tenisowy) mecz ten zakończył się pewną wygraną Marty 6/1 6/0. W półfinale młoda bełchatowianka spotkała się z Martą Tabołą (SKT Centrum Bydgoszcz) która również musiała uznać wyższość Marty wynikiem 6/2, 6/1. Natomiast w finale pokonała Wiktorię Pastuszyńską (Pabianicki Klub Tenisowy) 6/1 6/2 i to właśnie do Marty Dudek powędrował piękny puchar za pierwsze miejsce i kolejne punkty do rankingu skrzatów do lat 12.

Rozegrano również turniej deblowy, w którym Marta Dudek walczyła w parze z Martą Tabołą. W pierwszym meczu zmierzyły się z Nikolą Mencik i Antoniną Snochowską zwyciężając 6/1, 6/1. Natomiast w finale pokonały parę Annę Czechowicz oraz Nadię Jasińska 6/1, 7/5.