Świetna forma bełchatowianek na Mistrzostwach Polski. Wróciły z dwoma medalami [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Sport Zawodniczki UKS Czempion Bełchatów wywalczyły kolejne w tym sezonie medale. Podczas PZLA Mistrzostw Polski U16, które odbyły się w ostatni weekend września w Karpaczu, dziewczyny zdobyły dwa krążki.

W miniony weekend (25-26 września) na stadionie olimpijskim im. I. Szewińskiej w Karpaczu odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U16, w których rywalizowały zawodniczki UKS Czempion Bełchatów. Młode lekkoatletki po raz kolejny nie zawiodły i do domu wróciły z dwoma medalami.

Mistrzostwa Polski U16 Karpacz - złoto dla sztafety z Bełchatowa

Najcenniejszy, złoty krążek wywalczyły Julia Jończyk, Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak oraz Anna Olczyk, które zdecydowanie, bo z niemal sekundową przewagą górowały nad rywalkami. Ostatnia z zawodniczek na metę wbiegła po 48,82 sekundy, zapewniając ekipie miejsce na najwyższym stopniu podium.

Bełchatowianka z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Amelia Zochniak swoją świetną formę udowodniła również w biegu na 300m ppł. Młoda sportsmenka przekroczyłą linię mety z czasem 43,71 s., zdobywając tym samym brązowy medal.

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy. Pełne wyniki rywalizacji na Mistrzostwach Polski U16 w Karpaczu możecie znaleźć na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.